1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Counter Strike

Дискусија во форумот 'Игри' започната од важна, 14 февруари 2012.

1. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    ј***ш крак ке се изневирам ке искршу сфе краци и батаци
    Ке виду јутре преко дн што како, мрзи ме ск да се баратам по фолдери и триста глупости
    Мора еј негде сорс да најду да пуцам сс AWP : )

2. Hkakashi

Hkakashi Староседелец

Зачленет на:
    13 јуни 2012
    Мислења:
    1,543
    Допаѓања:
    1,697
    абе ти си знаеш, ја ти викам боље ти е 1.6, али ај ти си постар повише разбираш :p

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Сите што ја споредувате GO со COD си немате везе! Ај поиграј недела дена, па ќе збориме. ;)

И ај, ќе сфатам GO да е чудна, сепак резолуцијата и деталите се развиени до лудило, ама Source бе... Најнормална игра како што една во 21ви век треба да изгледа, особено за пуцњевина потребни се повеќе детали, пореална игра, да ги осетиш оружјата и мапите како што треба, а не да го помешаш противникот со пиксел. 1.6 може вода да и носи на Супер Марио.

Плус, многу нормално дека не можеш да играш на ист сервер ако тој е направен за 1.6, а ти пробуваш на Source да го најдеш.

4. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Во последниве 2 дена само ова го играм, многу ми е интересна верзијава. Се вика de_dust2 unlimited, кога ќе умреш се раѓаш повторно за 3 секунди и си бираш главно оружје и пиштол. Можеш во било кое време да ги смениш. Онака, баш е да се исфилтирарш, да се распуцаш.

5. Snow

Snow Староседелец

Зачленет на:
    29 април 2012
    Мислења:
    677
    Допаѓања:
    440
    Ова Кантер Страјк Сорс е ?

На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
  6. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    Овај даст двојка ми се играла заради Awp skils , е само заради тој
    И кд сам Терорист и кд сам Специјалац : ) увек чувам кеш за awp и газу још на врата, бш као што стои на видео : )
    Мноо сам ги научија места за чување и у А и у Б , најјака стаза за awp , после aztec

7. niche123

niche123 Истакнат Член

Зачленет на:
    7 март 2013
    Мислења:
    32
    Допаѓања:
    6
    АЈДЕ ДА СЕ СОБЕРЕМЕ 5-10 ПА ДА РУШИМЕ РЕКОРДИ !!!КАЖЕТЕ IP САМО!!ЈА СУМ ОДМА СПРЕМЕН :patos

8. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    На steam ја има GO со 75% за само 2,75 евра. Исто така, има и пакет со сите кантер верзии за само 5,75 евра. Понудата трае само уште 2 саати. Мене ме занима дали би можело новата да се игра на лаптоп со:

Key Features and Benefits:
    • Intel Pentium dual-core P6000 processor
      1.86GHz, 1066MHz Front Side Bus, 3MB L3 Cache
    • 3GB DDR3 system memory
      Gives you the comfort for multimedia videos and images, video conferencing, basic gaming and all other simple duties
    • 250GB SATA hard drive
      Store 166,000 photos, 71,000 songs or 131 hours of HD video and more
      SuperMulti double-layer DVD burner
      Watch DVD movies on your computer; read and write CDs and DVDs in multiple formats
    • 10/100/1000 Ethernet; 802.11b/g/n Wi-Fi
      Connect to a broadband modem or a wired broadband router with wired Ethernet, or wirelessly connect to a Wi-Fi signal or hotspot with the 802.11b/g/n wireless connection built into your gray Acer 17.3" laptop PC
    • 17.3" diagonal HD CineCrystal LED widescreen display
      Intel HD Graphics with 128MB of dedicated system memory, supporting Microsoft DirectX 10

9. Snow

Snow Староседелец

Зачленет на:
    29 април 2012
    Мислења:
    677
    Допаѓања:
    440
    Нема да можеш да ја играш GO на лаптопов, јас едвај ја играм на компјутер со C2Q 2.5GHz, 4GB DDR3 RAM и EN210 1GD3 графичка.. 60 фпс

10. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Not bad.

Сподели: