1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ChaletOS

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од ilievvski, 5 мај 2016.

 1. ilievvski

  ilievvski Нов член

  Зачленет на:
  1 мај 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  ChaletOS е линукс дистрибуција базирана на Xubuntu. Користи xfce UI и е исклучително добра за почетници и корисници кои се префрлаат од Windows. Пред неколку дена беше пуштена 16.04 верзијата со подобрен изглед и поголема функционалност.
  Автор на дистрибуцијата е Дејан Петровиќ од Србија.
  >>>Мрежно место
  >>>DistroWatch.com
  >>>Google+ community

  ramcpu.png

  Screenshot_2016-05-05_13-59-31.png
   
  На Falanga му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  292
  Оооооодлично, фала за информациоата другар. Уште утре ќе ја пробам. Само се надевам дека ќе извади KDE во скоро време за да биде перфекција. Ќе напишам рецензија нек си ибе векот.
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: