1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Bones

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од TheFrisb, 3 март 2012.

1. TheFrisb

TheFrisb Староседелец

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    97
    Допаѓања:
    161
    Во последно време го загледав и онака интересен е :)
    Во филмот се расправа за форензичари кои пронаоѓаат мртви тела стари од 2 па до 30 години :) Со помош на нивните полицајци тие ги одредуваат убијците.Премногу е интересно бидејќи тие го наоѓаат убиецот од влакна, ДНК итн.Во филмот има премногу дешавки како проблеми со таткото на главната личност во филмот наречена Bones.Боунс се дружела со еден полицаец кој подоцна ја загубил работата поради доверување премногу документи на Боунс.Но сепак Боунс му помага да си ја врати работата.Интересна серија е .Вреди да се гледа.Ја емитуваат на FOX CRIME

На Хоуп*, InnaLaurie и TheKitten им се допаѓа ова.
  2. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    А уствари шо се дешава во филмот?
    Моите го гледаат секогаш ама не ме заинтересирал :)

3. TheFrisb

TheFrisb Староседелец

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    97
    Допаѓања:
    161
    Па се работи за откривање на убијства.Форензичарите чачкат таму :) Интересен е :)

На The Tramp и emzzy им се допаѓа ова.
  4. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    Интересно е може да се научи од серијава. Иначе работат со истражување и претежно со распаднати тела најдени по неколку годни, па составување на сите коски она, ова итн.. :)

На TheFrisb му/ѝ се допаѓа ова.
  5. TheFrisb

TheFrisb Староседелец

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    97
    Допаѓања:
    161
    Арно де .Јас помислив дека треба да објаснам на кратко :))) Ако е на долго тогаш a looooong story :)

6. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Ептен добра серија, една од моите поомилени (happy) Само што сеа слабо ја пратам, а кога играше на Канал 5 не пропуштав ниедна епизода :cool:

7. InnaLaurie

InnaLaurie Истакнат Член

Зачленет на:
    12 март 2012
    Мислења:
    281
    Допаѓања:
    322
    Ја гледам на Фокс Крајм. Боунс ми предобра актерка. Но без Бут серијата би била нула. Одличен пар се.
    Инаку малку ми се одмили серијата откако го однема Зек.

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,070
    Многу ми ја пофалија серијата. Може да ми кажете до каде е стигната на Fox Crime, од колку игра итн. И ме интересира колку трае една епизода и ако некој може да ми пуште линк за симнување по ПП. Во темите е забрането да се стаавт линкови со сајтови илегална содржина.

9. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    прееска играле 2 епизоди од 2 и од 3. Утре ќе има реприза на втората епизодата во 8 навечер. 4-та сезона игра на Фокс Крајм, а досега е излезена 7-та сезона - 14 епизода. Линкови ако најдам ќе ти пратам во порака. :)

На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,070
    А на друга ТВ нели ја даваат, сакав јас од почеток да си ја загледам. Фала Најф. :)

Сподели: