Avenged Sevenfold

Ви се допаѓаат ли Аvenged?


  • Вкупно гласале
    13

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
И? Како ви се допаѓа HTTK? Мене ми е одлична песна за добар почеток, па минимум 50 пати на ден ја преслушувам, не можам да и се изнаслушам. :giggle Да, има мала промена, како по обичај што прават со секој нов албум, но мене искрено не ми е нешто толку многу различна од нивниот звук, како што многу зборат. Осеќам малце Metallica жичка, доста Iron Maiden, али пред се A7X. Иначе, ова ќе биде каверот за албумот:

Hail The King album cover.jpg\

Класика.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ако не знаете, албумот го има за download-ирање, па еве мене во моментов ми се симиња и после се враќам во темава и давам импресии. :igra

Едит: го преслушав 3 пати. :sram Џабе толку хејтање, џабе толку јадење , џабе толку обиди да се оцрни името, делото и честта на Avenged Sevenfold. Овој албум убива! Ако можам да направам некаква споредба со претходните албуми, би рекла дека наликува на Nightmare. Потврд, поквалитетен, помрачен, со поуникатни текстови. Мене како посветен долгогодишен a7x обожавател не ме разочара албумот од никаков аспект. Long live Avenged Sevenfold and Hail to the King.

Јас би ги издвоила Requiem и Acid Rain, а останатите песни можете да ги најдете на истиов YouTube профил:


Иначе, еве интересен опис на песните направен од Syn: http://a7xfans.com/post/58445520940/synyster-gates-talks-hail-to-the-king-track-by-track
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
И официјално албумот е пуштен во продажба. Јас веќе го научив на памет, ама тоа не е битно. :giggle Ајде ајде, импресии. :D
Неодамна и Арин рипнал во тавчето, дали тоа значи дека само уште Зеки е неоженет?

Arin wedding.jpg

Информацијата за свадбата на Мет и Валери беше најраширена, знам дека Синистер пред Мет правеше свадба (во некое интервју кажа), пред неколку недели во ново интервју Џони се пофали дека правел свадба, сега Арин, само за Зеки немам слушнато.