American Horror Story

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас само првата епизода што ја изгледав и веднаш знаев дека ќе продолжи да биде тапа и во останатите. Кога излезе и втората, почнав да ја гледам, стигнав некаде до средина и се откажав... многу ги сакам претходните 3 сезони, но не можам на сила да гледам нешто што не ми се допаѓа. Ајде ваљда ќе не израдуваат наредната година со уште подобра сезона од првите 3! (wasntme)
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
И да, Лејди Гага во 5та сезона AHS Hotel. |-(
Незнам што да очекувам, 4тата ме разочара мн, и Гага неможе да ја замени Џесика, па само се надевам дека оваа нема да биде слично срање.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
И да, Лејди Гага во 5та сезона AHS Hotel. |-(
Незнам што да очекувам, 4тата ме разочара мн, и Гага неможе да ја замени Џесика, па само се надевам дека оваа нема да биде слично срање.

шо знам мила, мене Coven тотална утка, не ми остави некојси впечаток, а за 4-ва дефинитивно е freak :D Џесика не може никој да ја замени, па за Гага и новава сезона ке биде уште едно разочарување како што гледам :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Иако ги немам изгледано сите сезони уште, голем фан сум на серијава и бев пресреќна кога ми кажа другар дека има American Horror Stories серија т.е. истава серија, само една приказна трае една до две епизоди.
Навистина ми се допаѓа концептот и општо секогаш сум сметала дека многу серии имаат потенцијал да се подобри ако не се развлечени низ многу епизоди. Добро, AHS не е од нив, искрено ми се допаѓала секоја епизода пошто се одлично смислени од А до Ш, но сепак.
1628874239427.png
:frantic:frantic:frantic