AC ϟ DC

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
Јас ги сметам за една од најлегендарните групи што постоеле. Angus Young е еден од најдобрите гитаристи (in my opinion)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не слушам многу од постарите бендови со исклучок на неколку, а меѓу нив е ACDC. Речиси како да нема ништо лошо од нив, језда пре би ги избрала албумите Highway To Hell, Back in Black, Ballbreaker. Нивната музика ме потсеќа на 2 работи: прво, на патување, второ, на бар. Седиш во кола, сончев ден, прав пат без гужва и си пичиш acdc. Задимен бар, кожни сепариња, дрвен под, пиво во рака и у позадина си пичи acdc. Перфекција...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
AcDc ми се бенд кој сум го преслушал онака ради реда. Цела дискографија тоа па тоа, дрвење до бескрај. Досадни ми се.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Какво унесување!
Искрено, ептен тапа звучат. Ко прво тоа што се слуша не се две чела, ко второ силување на такви инструменти е ептен без никаков уметнички дух. Ми се гади коа ги слушам и секој пат си викам „Ај да ги слушнам пак, да видам дали нешто подобро направиле“ и секогаш завршувам со исто чувство на гадење.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Од новиов албум Rock or Bust што го пуштија минатиот месец овие 2 песни морам да ги издвојам, особено првата не ми искача од глава!


Од постарите оваа онака у последно време ми е на repeat:

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Idiot