2 Broke Girls

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
интересна серија, јас се заљубив во прво гледање... саркастична но претерано реална... за тоа како може оптимистот на богатиот и песимистот на сиромавиот да доведат до успех!
2-Broke-Girls-Tv-Series-Poster.jpg


Доколку сакате ќе ви ги дадам торентите од до сега излезените епизоди!
tumblr_lv2r0sArKn1qj6xzto1_500.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
и јас ја пратам серијава, многу е интересна:)
посебно Макс кога ќе одвали нешто:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
И јас ја гледам, но од кога се на пуаза немам пуштено. Сакам да ја гледам повеќе епизоди од еднаш ем нешто за летото да имам. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Едвај чекам да почне и втората сезона, доста добра серија е. Саркастична е до максимум :D
 

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Серијава ми е една од поомилените.Макс и нејзината иронија ми се омилени, а Керолајн ми е врвот:D Едвај чекам 3 сезона.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Серијава ја гледам секогаш кога сакам да се расположам (пример сега, што и ми текна да побарам дали има тема) и не можам да прекинам. Толку се страшно погодени сите ликови, не можам да си замислам некој друг кога би ги заменил.
Многу ми е криво што ја прекинаа туку-така и не добивме соодветен крај, за разлика од некои многу, мнооогу глупави серии кои добија милион сезони.
Знам дека спомна Кет (Макс) дека некогаш дискутирале дека било можно да направат еден долгометражен филм што ќе ја финишира серијата, но како минува времето, чисто се сомневам во исказот. Камо да грешам.
Штета...