1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

100.000 евра или љубов?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Blueberry, 3 ноември 2013.

 1. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  157
  Заљубени сте лудо во партнерот/партнерката, сопругот/сопругата. Ви нудат опција да ви дадат 100.000 евра и никогаш повеќе да не ја видите саканата личност. Што ќе одберете?
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  :facepalm2
   
  На Anakin, Podem, Scars и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,837
  Ќе се самоутепам - оти е многу тежок изборот.
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,538
  Стварно ме замисли да ти кажам...Како ќе заспијам сеа незнам.
  Срам да ти е за ваквите теми (не за друго,без сон ќе не оставиш сите).
   
  На Arkantos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,410
  Ова е ниска навреда за љубовта.
  Јас да сум љубовта и да ме споредат со тамо некои 100 000 евра, или било која друга цифра, би се откажала од луѓето засекогаш....

  Афродита моментално лежи болна и се удира со главата од ѕид .. „Каде згрешив?...Каде?Каде?..“
   
  На MATEJA, Mila Kunis, Аркантос и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,624
  Тука завршува целата логика на парите.
   
  На Tantara, Arkantos, malo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  100.000 евриќи,фала богу. Со тие пари ќе си купам Мустанг еден,и плус пари за гориво за у наредни 20 години :D
   
  На Frojda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,265
  Не знам како во реалноста би се створила таква ситуација, може да подобјасниш?
  Пример има некој лик 100К евра онака во некое ќоше стојат за ситни трошоци..... и досадно му е па тргнува да бара погоден пар кој ќе биде искушуван со парите или?!
   
  На LittleButterfly, Electra, existence и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  со сто милиони евра има 10 свадби да направам и пари за осум куќи да ми останат хеееееххехехе од љубов куќа не се прави
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,410

  Нешто како во Indecent Proposal ваљда... Само што овде во случајов сумата е помала за 650 000евра (лупнав од памет) од таа на филмот (таму беше милион долари, па конвертирано во евра хм нев`р мајнд), и не за една ноќ, туку да се оддели од саканиот за целиот живот зош така му текнало на тој/таа што плаќа.
  Таман ако прифати ќе си има хартија доволно за бришење солзи ихиии ќе уштеди на паломи, тоалетни и слично... и така.
  Се дешава ова често, кога режираат филмови во Холивуд, и кога во нив глуми Роберт Редфорд :)

  Барем милион да пишеше бе...не уствари барем ич да не пишеше....
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: