1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте во хороскоп? А подзнак?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Proton, 12 февруари 2012.

?

Што сте во хороскоп?

 1. Овен

  5.6%
 2. Бик

  9.2%
 3. Близнаци

  9.7%
 4. Рак

  8.7%
 5. Лав

  9.2%
 6. Девица

  7.7%
 7. Вага

  5.6%
 8. Шкорпија

  5.6%
 9. Стрелец

  7.2%
 10. Јарец

  8.7%
 11. Водолија

  14.4%
 12. Риби

  8.2%
 1. rikica01

  rikica01 Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  19
  Јас сум Близнаци во подзнак не знам што сум. Ама едно ме интересира зошто повеќето луѓе велат дека близнаците се дволични. Не напротив ти можат за се да ти помогнат, а што е најважно можат да ти подарат вистинска подршка и вистинска љубов.
   
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  292
  Повеќето луѓе немаат поима и сеуште во 21 век веруваат во бајки за мали деца.....
   
  На rikica01 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  112
  Риби,подзнак девица
   
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Нема врска. Близнаците ми се едни од омилените. Не се дволични туку темпераментни и менуваат однос и чувства многу брзо :) (star)
   
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,162
  Допаѓања:
  667
  Бидејќи не знаев каде да споделам...

  Повелете еден краток есеј за тоа како сами да одредувате кое соѕвездие се кревало на исток токму во часот кога вие сте го зеле првиот здив на Земјата.
   

Сподели: