1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што последно си купивте?

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Според насловот,јасно е за што треба да се пишува во темава.

  Јас последно си купив капут и бело зимско џемперче :wub
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  дуксерка .. црна скорс...
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  [​IMG]
   
  На angela_ane, Angiie, Dea и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  иначе јас згрешив последно си купив леб....
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Пенкало :D
   
  На Dea и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ништо не сум си купила уште од летоска, освен јадење нормално. :nah Купив книга за дечко ми минатата недела, ако тоа се рачуна :rolleyes
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Пријатно јадење :)
   
  На Bum-Bum, Dee Dee, The Tramp и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Psychobilly

  Psychobilly Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  1,509
  Цигари :pusi
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,102
  Смоки и јогурт вчера вечер :)
   
  На Dee Dee и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 10. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Мастики. :D
   
  На Dee Dee, The Tramp и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.

Сподели: