1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што открива за вас датата на раѓање?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Badgirl, 28 јуни 2013.

1. NoGood

NoGood Нов член

Зачленет на:
    7 јули 2013
    Мислења:
    20
    Допаѓања:
    15
    6. Напредувате постепено во животот и не ги повторувате истите грешки. Верни сте на семејството и пријателите и едно од најголемите задоволства ви е да ги развеселувате оние кои ги сакате. Вие сте одговорни и никогаш не ги заборавате своите обврски.

Па да бе .. :D

На Primrose и Badgirl им се допаѓа ова.
  2. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,746
    Имаше едно интересно и забавно астролошко толкување,според години на раѓање и уште нешто (заборавив што беше тоа)да видите што сте биле во минатиот живот и во што ке се реинкарнирате.Добро би било ако можете да го најдете тоа(тест ли беше,)

3. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,170
    Допаѓања:
    2,232
    И точките ми ги погодија :D Шала на страна ама сериозно не знам дали е до мене, дали до тоа што верувам или е чиста случајност ама се што е поврзано со хороскопот и такви работи се ми се погодува бар до сега немам прочитано хороскоп а да не е така како што е, а за карактеристиките на хороскопскиот знак па ич да не зборам, како според мојот живот да го пишувале.

4. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Затоа што пишат општи особини кои голема е веројатноста кога ги читаш да си речеш „Еј стварно, таков сум“ иако можеби врска нема со тебе.

На escape му/ѝ се допаѓа ова.
  5. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,746
    Не верувам во хороскопи и не ги читам.Верувам само на некој како на пр.астрологот наш Зоран да ми направи натална карта.Ми се допаѓаат кинеските хороскопи и индиските,тие имаат поразлични толкувања.

6. BlackTulip

BlackTulip Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2013
    Мислења:
    628
    Допаѓања:
    789
    8. Вие сте личност која успешно ги остварува своите планови. Имате способност за организирање на забави и при тоа знаете да ги искористите потенцијалите на другите. Ги разбирате проблемите на блиските и секогаш сакате да помогнете.

agreed :)

7. ●Untouchable°

●Untouchable° Староседелец

Зачленет на:
    24 август 2015
    Мислења:
    1,186
    Допаѓања:
    1,131
    20. Вие сте личност која е добро прифатена од средината во која живее. Ведра и духовита и во секоја прилика зрачите со топлина и љубов. Се радувате на животот и настојувате да уживате во него што повеќе. Понекогаш потклекнувате на животни искушенија и можете да ја изгубите својата цел.
    Полн погодок :rolleyes:

8. Ballet is my life

Ballet is my life Истакнат Член

Зачленет на:
    9 јуни 2018
    Мислења:
    280
    Допаѓања:
    85

Сподели: