1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

1. The_countess

The_countess Истакнат Член

Зачленет на:
    10 јуни 2012
    Мислења:
    441
    Допаѓања:
    547
  2. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Го повлекувам зборот за римјанките. :giggle
    Бендисав едни... Ќе си ги купам... :sreken

На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ~ Скарлетка ~

~ Скарлетка ~ Активен Член

Зачленет на:
    25 октомври 2012
    Мислења:
    348
    Допаѓања:
    204
    шпиц, од горе до доле во анимал принт, хеланка и кратка маичка и балетанка! ова сукња над фустан не ни знаев дека постои така да, ќе се преправам дека не ја видов статијата :zelen се друго може да се проба ;)

4. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    Никогаш не би облекла:Анимал принт,ѕвонарки,премногу кратки сукњи....

5. Emma.T

Emma.T Истакнат Член

Зачленет на:
    23 декември 2012
    Мислења:
    241
    Допаѓања:
    352
    Никогаш, ама баш никогаш, не би облекла: шалвари, маичка со гол стомак, минич до ..., маичка/ блузичка со деколте до стомак, шпиц, сатен, дречливи бои, животински принт(има доволно животни на светов, јас нејкам да бидам една од нив) и кожни чизми над колена (puke).

6. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    нешто од латекс,...хеланки смотани, сандали отворени со циркони, облека од сатен..никогаш!

На Emma.T му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lepaa

Lepaa Истакнат Член

Зачленет на:
    2 декември 2012
    Мислења:
    985
    Допаѓања:
    1,704
    Штикли напред со клун :D,било какви ниски штикли,широки маици,блузи,панталони :nah

На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lena

Lena Poétesse

Зачленет на:
    12 октомври 2012
    Мислења:
    4,151
    Допаѓања:
    7,677
    хулахопки и сандали( или отворени кондури)
    дефинитивно no go,
    другото зависи од тоа дали ми стои или не..

9. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    355
    Оди тоа докажи им го дека не одговара на лудиве британци ирци шкотланѓани и далје други заљубени во стилот што шетаат чат пат како туристи овде.

На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Selene

Selene Модератор

Зачленет на:
    6 јуни 2012
    Мислења:
    719
    Допаѓања:
    1,866
    Патика штикла!!! Првичната намена на штиклата е да даде нежен и елегантен изглед, да го поткрене женското тело и да го исправи и истакне.
    Ова ни во лудило не би го облекла. Значи со самото тоа ја осакатуваш штиклата. Се знае, штикла за елегантен изглед, патика за поспортски.

Чевли со екстремно дебела штикла. Значи овде треба да си многу внимателен, што е убаво а што те прави да изгледаш како коњ.
    Ова е грдо
    Ова е убаво
    Следно, вакви вонземаЉски чевли, евентуално после извшена лоботомија може

Многу сум picky кога станува збор за чевли, имам милион, ама ми треба еден век за да си најдам убави.
    Oд алишта, намбр 1 е дека никогаш нема да облечам црвен сатен. Тоа ми е толку tacky, толку....лампионесто да не речам.. Црвениот сатен е за чаршави на кои сакам да спијам, а не да го носам на мене. Општо не сакам сатен, од долги сатенски фустани (обавезно по 4-5 присутни на секоја свадба и матура) ми се (puke)

СледеЌе е се што има принт од марка, нормално фејк. Сите влакна на телото ми се ежат кога ќе видам девојче со фејк Луи Витон чанта, марама и спортски патики.
    Ugly[​IMG]
    Торбата што секоја 2ра девојка ја има

Кратко болеро, не знам зошто девојките го носат, толку ги скратува, како потсечени изгледаат.
    Американско знаме...

Ја претераа веќе|-(

На Aaliyah и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: