1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што највеќе ви пречи низ кафичите низ Скопје?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 12 мај 2012.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,079
  Еве јас со уште едни негативни импресии.
  King Burger (Ramstore) CANCELLED!
  Одам сабајлево, си викам пред факултет ќе си појадам нешто од Рамстор. Чекам позади две девојчиња, во меѓувреме идат некои основци и као ќе ми зимат ред. Овој гомнарот од Кинг Бургер наместо мене, нив им зема прво порачка. Си викам ајде океј, помали се нестрпливи, нека ги. Си порачувам си седнувам. По некое време кога нарачките беа готови прво на овие децата а после и мојата, гомнарот го вика едно од децата по грешка го земал мојот сендвич. Океј, го врати детето и ми ја дава мене нарачката. Си викам детето го расчачка не го јадам, гнас ми е и решен веќе да не го јадам сендвичот само помфритот и да си станам. Кога наеднаш забележувам ми дал сељакот хамбургер. Му одам и му викам:
  -Нарачав чизбургер-веќе видно изнервиран зошто се заебава со мене дечкото.
  -Не, ти нарача хамбургер.
  -Не, јас нарачав чизбургер.
  Ја бара фискалната, која најверојатно ја зело едно од децата пошто ги гледаа фискалните да си ги земат нивните нарачки. Ја нема фискалната а јас не попуштам. Ми даде чизбургер буквално фрлајќи ми го на послужавникот. Ни повелете ни извини, ни извини што ти го расчачка детето сендвичот ќе ти дадам нов сендвич, ништо.
  Значи јас бев крив што неговите другарчиња ги расчачкаа сендвичите, што умот му е во нив а не во мојата нарачка? И згоре на сето тоа, не рече ниту извини. Си остана намрштен + ми го фрли сендвичот. И секогаш е истиот, намрштен, неколку пати имаме идено со колеги, јас обично земам од Twiggy а колегите земаат сендвичи од Кинг Бургер. Па во Твиги еднаш девојката ми ја згреши нарачката, се извини илјада пати поради тоа што не беше нејзина грешка туку на тие во кујната што ставиле и тоа што треба и тоа што не треба. Братучед ми имаат ресторан, секогаш ми вика: муштеријата е секогаш во право, дури и кога не е. Не знам зошто во Кинг Бургер тоа не важи. Дали ги плаќаат малце па не им се работе па прават се само да ги избркаат муштериите? Еве не ми е јасно.
  Уште еднаш не се враќам таму. Bye, bitch! :*
   
  На Ѕид на плачот и __Fenix__ им се допаѓа ова.
 2. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  266
  Допаѓања:
  73
  Ме нервира тоа што ич не се организирани.Во Сити Мол-во кафичот што е надвор,че им притиснеш на дугмето да дојдат,тие не идат одма.А и некако се високи цените на кафињата,во повечето кафулиња низ Скопје.
   
 3. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,715
  Допаѓања:
  742
  Во овој случај си ти крив што си платил јас не би му платил биди сигурен ;),а тоа дека секогаш се муштериите во право не е точно,не се должни ''угостителите'' да кажам да им одат по газот и им исполнуваат музички желби,се си има граница,а тоа кој сака да го третира мутеријата како секогаш во право нека го третира :kafe
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  730
  Допаѓања:
  121
  Шмислите ми пречат
   
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,461
  Допаѓања:
  1,179
  Не знам што стана со услугата во голем број кафичи. Забораваат да ти донесат чаша вода со кафето. Треба да им побараш ако сакаш да ја добиеш, а и тогаш можеби нема :D
   

Сподели: