Што научивме од филмовите?

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
баш сега ми текна една сцена :D Секогаш кога главните ликови гледаат филм, јадат и пуканки. И цел филм го изгледаат а пуканките уште не се изедени :rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас како човек што сум гледал многу филмови имам приметено безброј работи кои скоро секој филм се повторуваат. Дури некогаш и пред да прикажат нешто, јас знам што е, и смешно ми е како може секогаш истото да го прават. Ех Американци.

Не знам дали некаде тука пишувавме за ова ама колку што проверив нема никаде. Целта е да се насмееме со некои работи што сте ги приметиле и вие, ќе почнам прв за да знаете како да продолжите.

- Секогаш началникот на полицијата е црнец.
- Кога се возиш во такси секогаш ти е бесплатно и можеш кога сакаш да излезеш.
- Во хорор филм, тој што има секс прв умира.
- Вонземјаните секогаш ја напаѓаат Америка и зборуваат перфектен англиски.

Продолжете вие. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra, malo and Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Во хорор филм научив дека и да му скиниш нога на убиецот и да избегаш со кола од местото на злосторството, пак тој/таа ќе биде чекор пред тебе.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во хорор филм научив дека и да му скиниш нога на убиецот и да избегаш со кола од местото на злосторството, пак тој/таа ќе биде чекор пред тебе.
Или на пример колку брзо да бегаш, секогаш убиецот со одење е побрз. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Struggler

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
...а инспекторот кој работи на случајот може да го реши само ако е суспендиран, инаку не бидува работа :zelen
:rofl го заборавив тоа. Значи во секој филм со истрага и убиства, тој што е суспендиран или на одмор го решава случајот.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Секогаш во хорор филмовите ќе се убаци некој badass карактер на средината од филмот и ќе почувствува ладно оружје во себе си, иако претходно истрошил цела пачка куршуми или го прободил во најкритичните места. Сепак ќе умре.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
1. Ако дејството се врти околу едно семејство, тогаш таткото е убиец, мајката му е љубовница на шефот; едното од децата е посвоено, ако тоа е синот, тогаш тој оди во затвор; ако е ќерката, тогаш оди со повеќе мажи, додека внукот од ќерката цело време прашува што се случува, и сите му велат дека се' е во ред.
2. Секогаш кога се во неволја, таксито доаѓа во истиот момент. А кога личноста ќе се качи во такси, таксито веднаш тргнува и оди само право, а притоа личноста не ја кажала својата дестинација.
3. Кога излегуваат од дома, вратата секогаш ја оставаат ширум отворена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo