Што му недостасува на форумов?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Vidi ne te krivam konkretno tebe samo sto treba da svatat site koj se pravat lizni mazni deka Siptari se Siptari ,a Cigani se Cigani ...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Тоа не е слобода на говор, тоа е слобода за етнички навреди и може само да придонесеш за ширење омраза на етничка основа. И црнците меѓу себе си викаат nigga ама ако им каже друг некој тоа е навреда ;)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Oni znaci se vregjaat megju sebe koga se vikaat po ime taka , vo mk so godini so gi vikaat taka , vo site pesni se cigani kako sto znam , toa e navreda ???

Tozovac vika prmer eden od milion " ovamo cigani " toa e navreda ??
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Смири се малку, полека. Ќе ти се срони ли бисерот ако напишеш Роми кога веќе толку се фати за тоа?
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Ne ne daleku od toa , nego sakam realen da bidam i koga nekoj ke pise Siptar ili Cigan da ne bide so zvezdicki kao demek kazal koj znae sto , kazal kako sto e ,mene toa ne mi e jasno ?
Jas nikogas Romi ne pisuvam sekogas Cigani ,a i taka se vikaat i taka od sekogas bile ne gledam mesto cudno tuka sto vie go negirate i propagirate ?!

Neka ne mi zameruvaat sto pisuvam Lat, i sto ne sum vo cat muabeti :)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Ne ne daleku od toa , nego sakam realen da bidam i koga nekoj ke pise Siptar ili Cigan da ne bide so zvezdicki kao demek kazal koj znae sto , kazal kako sto e ,mene toa ne mi e jasno ?
Jas nikogas Romi ne pisuvam sekogas Cigani ,a i taka se vikaat i taka od sekogas bile ne gledam mesto cudno tuka sto vie go negirate i propagirate ?!

Neka ne mi zameruvaat sto pisuvam Lat, i sto ne sum vo cat muabeti :)
ti ustvari sakash da pcuesh bez cenzura? :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Никој не ти пропагира ништо, само што подобро е да избегнуваш такви термини затоа што не е тоа слобода на говор. Навредуваш цел етникум со тоа, а со тоа што никој не те санкционира значи дека форумот толерира такви работи. И за да не доаѓа до тоа одбегавај такви термини ;)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Toa ne e psuenje ne me nerviraj i ti sea , toa e izrazuvanje odnosno koga potenciras odredena grupa ili poedinec , a ne zborime za psuenje ...!!!