1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите, какво е потеклото на Македонците?

Дискусија во форумот 'Историја' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Ок еве од кај ти изнесуваш некој информации кој се јаки измишљотини и негираш тоа што е вистина,знаеш ли ти ако гледаме така дека Никола Тесла е македонец од Извор кај Богомила ,се допишувал со неговите на македонски ?
  Оди во лабараториите на граница помеѓу Канада и Америка и истражи што е украдено и присвоено и да не кажуваш гачки тука
   
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Машки
  Администрацијава е соучесник на домашниов предавник?

  Големо браво за неа.
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Дилајла

  Дилајла Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Никола Тесла е Србин, или и овој сте го присвоиле, ништо чудно. :patos
  Не кажувам гачки туку ти кажувам за тоа што имате на плоштадот, а тоа е туѓа историја. Можеш да негираш колку сакаш, ама никаде нема да најдеш доказ дека во антиката на просторот на денешна Македонија живееле Македонци. Тоа биле Грци, после во поново време и за време на војните тука се мешаат и Бугари. Што значи дека денешните Македонци се слични и скоро исти со тие кои ги мразите, Бугарите и Грците.
   
 4. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,242
  Допаѓања:
  9,020
  Кажи го тоа во Хрватска и ќе те распнат.

  Боже сачувај што ќе не видиш. Бледо изгледа да пробуваш да си трол без никакво познавање на материјата што пробуваш да тролаш.
  Темава иде под клуч на неодреден период.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: