Што кога едниот партнер работи во друг град?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
епа какво време дојде ,лугето место во ресторан јадат јадат во кола,место љубов да водат по дома или на 100 други романтични места тоа го прават на социјални мрежи , улиците се празни компјутерите полни ,и многу други работи што укажуваат на тоа дека во денешно време се е сменето и ништо не треба да не чуди ,јас ги жалам само идните генераци кој јас мислам дека ке се ЕБАТ ПРЕКУ ОПТИЧКИ КАБЕЛ , на близу или телекабел ;)
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Маж ми патуваше до Скопје секој ден . Сега е во друга чета , па еднаш месечно е на работа па 15 до 20 дена слободен па една недела на работа и се така . Функционира . Во доба на мобилни телефони , интернет и социјални мрежи , се е полесно , освен што денешните деца немаат детство , што е жално .
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Маж ми патуваше до Скопје секој ден . Сега е во друга чета , па еднаш месечно е на работа па 15 до 20 дена слободен па една недела на работа и се така . Функционира . Во доба на мобилни телефони , интернет и социјални мрежи , се е полесно , освен што денешните деца немаат детство , што е жално .
Да но мобилниот не може да го замени допирот, секс преку мобилен неможе... а тоа се основни човечки потреби.
Дека е лесно не е, ама кога веќе си во брак и мораш да трпиш правиш се за да се убедиш дека е тоа нормално и ок. Додека во врска тоа многу тешко може да функционира а да не дојде до неверство.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Да но мобилниот не може да го замени допирот, секс преку мобилен неможе... а тоа се основни човечки потреби.
Дека е лесно не е, ама кога веќе си во брак и мораш да трпиш правиш се за да се убедиш дека е тоа нормално и ок. Додека во врска тоа многу тешко може да функционира а да не дојде до неверство.
Можеби си во право , ете ние двајца немаме проблем со тоа , сепак се работи за 7 дневно отсуство што и не е така голем период . Не знам како би било кога би бил подолг период :)
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Можеби си во право , ете ние двајца немаме проблем со тоа , сепак се работи за 7 дневно отсуство што и не е така голем период . Не знам како би било кога би бил подолг период :)
веројатно од твоја страна би било исто, ти би го чекала и година дена само не сум сигурна колку тој е спремен да го направи истото за тебе.
Мажите не знаат да сааат и емотивно да се врзат, дури и кога мислат дека емотивно се врзани нема да испуштат прилика да плест нешто на страна ако им се уаже прилика. Се надевам твојов е баш од тие ретите кои не би те изневериле.
Често во вакви ситуации сум е прашувала вреди ли да се жртвуваш?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Што кога едниот партнер работи во друг град?
Му посакуваш среќа во работата.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
веројатно од твоја страна би било исто, ти би го чекала и година дена само не сум сигурна колку тој е спремен да го направи истото за тебе.
Мажите не знаат да сааат и емотивно да се врзат, дури и кога мислат дека емотивно се врзани нема да испуштат прилика да плест нешто на страна ако им се уаже прилика. Се надевам твојов е баш од тие ретите кои не би те изневериле.
Често во вакви ситуации сум е прашувала вреди ли да се жртвуваш?
Па изгледа е . Го докажал тоа многу пати до сега , можеби затоа немаме проблем . Иако не покажува емоции ( што мене ми одговара искрено , мразам лигавења во јавност ) , чувствувам дека не би ме изневерил , а и да сака не може да скрие . Голем дрдорко е , па се ми кажува :giggle не може да ќути (facepalm)