Што е она што е бесплатно?

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Бесплатно е утрото.
Бесплатно е протегањето во креветот дур да ги отвориме очите,и тоа е бесплатно.
Воздухот е бесплатен.
Бесплатна е грижата на мајка ми која нема ден а да не ме побара да ме праша како сум.
Бесплатни се лугето околу мене,но не сите.
Бесплатен е дождот кој сега пага.
Бесплатен е сонот кој чека да го сонувам.
Бесплатно ке биде и следното утро....
Бесплатно е се она што ке го заслужиме како такво.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Бесплатни се работите на кои не можеме да им ја процениме вредноста, свесни сме за нивната скапоценост, живееме за тие работи а воедно тие работи и ни овозможуваат да живееме.Љубов, среќа, сон, фантазија, желба, копнеж, допир, бакнеж..
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Моите дома секогаш ми велеа дека ништо не е бесплатно.
За да добиеш љубов треба и ти да сакаш,да имаш семејство кое ќе те радува пак треба да си изградиш кариера живот,за да те бакне некој треба пак да направиш нешто мислам не со пари али со дело да.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Се согласувам со твоите родители Lepaa.
Не е фантазијата бесплатна,не е ни желбата,уште помалку љубовта,се си бара своја возврат,свое "жртвување",а сето тоа жртвување е уствари цената што треба да се плати.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and Lepaa

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ако напишу форум е бесплатан одма некој ке ми се фрљи и ке каже аааааа а интернет што га плаќаш ???
Али мене друга ми е поента, другарстфо и сфе остало што се дешава туја е бесплатно
Некои работе туја су мноо екстра, како и сфи тија работе што ги има набројано у тему
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

mountian

Полноправен Член
30 јануари 2013
56
29
18
Се можам да купам со пари но пријател и здравје никогаш и никаде нема да најдеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci