1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е највредно на светот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од pozdrav eden topol, 19 февруари 2018.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Активен Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Животот стана каша попара, цената на човечкиот живот е во опаѓање..така си штрумфувам и ете Ве прашувам што мислите, што е највредната работа на овој сјебан живот на оваа планета??
  Пари, здравје, семејство, убавина, остварување на целта, живеење по слободна воља, добар секс, душевен мир.......или што..

  За мене највредна работа на светот е СРЕЌАТА...кога си среќен имаш се, нели;)
   
  На malecka, Makedonec и corki им се допаѓа ова.
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  541
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Машки
  Така е,кога си среќен имаш се,но најпрвин треба да се поседуваат сите оние погоре спомнати критериуми (или како да ги наречам),за да се постигне среќата!
  Како се вика,најпрвин здравје,па се останато,со труд и пожртвуваност ќе се постигне се!:)
  Највредна работа на светот би била и мирот и благосостојбата:).
   
  На Prashina и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,399
  Допаѓања:
  1,153
  Пол:
  Машки
  Јас. Секој треба да се смета себе за највреден. Ако се сакаш, вреднуваш и вложуваш во и за себе, ќе имаш среќа, ако имаш среќа ќе имаш многу добри работи, ако имаш многу добри работи ќе имаш хммммммм она што мислиш дека е многу вредно. Се почнува од тебе, така да се е јасно.
   
  На bliznaci и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  652
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Семејството,се знае
   
 5. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Најважни се моралните и човечки вредности.Полека се губат,затоа што сите стануваат незадоволни.Намуртени фаци наоколу и лицемерие.Ова е како генерално кажано.Поконкретно,мене ми се најважни личната среќа,задоволство и исполнетост.Парите се минлива работа и со нив не може да се купат овие нешта.И да има вреќи пари,без тоа човекот е како изгубен.:kafe:)
   
  На Makedonec и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Активен Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Ова ми се допаѓа..да, точно така...највредно е мојот живот во животот:)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,193
  Допаѓања:
  3,357
  @Iris*, мрзлива е малку, ама мене ми е највредна, можеби дека сум заслепен од љубовта:sram
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Активен Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Љубовта е највредна исто така..блазе си и на Ирис што е толкууууууууууууууууу мнооооооооооооооооооогу посакувана;)
   
  На bliznaci и Mystic им се допаѓа ова.
 9. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,707
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Машки
  Јас би рекол сексот да ни биде водилка кон нештата кој не прават среќни,а мене посебно (нормално кога би имало љубов денес би ја ставил на прво место,вака нема па затоа сексот,затоа што него го има во изобилство)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Активен Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Дали тоа значи дека ти се сексаш и кога нема љубов во тебе за партнерот??
   

Сподели: