Што е за вас забава?

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Забава е коа ќе отидеш на некоја свирка или концерт и ќе се вратиш со скинати патики, јакна/блуза/маица, кога нема да имаш сила ни за стоење ама ќе немаш пари за такси и ќе си одиш пешки и утредента коа ќе сакаш да станиш од кревет нема да можеш зашто ќе бидеш цел здрвен.
 

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
За да имам забава пред се треба да сум опкружена со добро друштво не е битно местото, важно ми е да има добра музика:igra и пијачка(pivo) . Не ми е важно дали ќе биди во клуб, ресторан, бар, гаража, парк......:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Колку и да пробувам, абе и на ВИП нека ме носат, моиве мозочни вијуги нема да се помират со смислата за забава наречена дискотека или нешто од тој калибар. Јок. Nuh-uh. Цк. :nah
Поим за забава бе, дискотека натрупана со презноени мишкодизачи кои освен на природен одор, б`здат и на алкохол и 300 измешани парфеми, газотрески наоколу, не се знае ни кој пие, ни кој плаќа, па онда фрчат понуди за секс од пијано бате што ни до мишка не ти фаќа со висина. Сега на одморов одев кај што одеше цело друштво, и, мислам дека имам спомнато, ми се погоди такво бате да ми распалува реченица: Ај чојме наплажа, че се сексаме, салата че се прајме.
Абе ебати забавата.
Ја би на кафе, прошетка и опуштено седење низ парк, глупирање, да се чуеме ко луѓе, или помала собиранка кај некој, избрано, познато друштво, загревање, може и по некој филм, колективно коментирање и припрема, па после некоја свирка до рани зори и 3 дена после тоа да ми бучи басот во ушите. Е, тоа ми е мелемот.
А меѓу метропола и планина, не бирам, и во двете можам ако друштвото е погодено.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
забава...па за мене искрено забава може да имаме секоа ден
забава е кога се собираме на паркот се смееме едно друго
забава е и кога одиме на забави и свирки и сето тоа
зависи и самата личност како го сваќа зборот забава
пример јас не обожавам да идам у кафани и кафичи со ( дупци дупци ) мизика
кај шо има лица шо мислат дека е ВИП фаци и сето тоа
или по мое кажано ( минималистичко мислење да се привлече внимание )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
Има различни забави..
Забава е кога се шетам со друштво низ некој поголем град, од соседствово, Белград, Солун, Софија.. (за други незнам, не сум шетал многу по западно-европските метрополи, освен Минхен и Виена) :sram
Цел летен одмот го доживувам како забава, дење на плажа, навечер во дискотека, пицерија, на некоја хаус парти..
За некој е забава да се искачува по ланини, да шета по природа.. за секој различни.

Јас најмногу се забавувам на летнот одмор, вистинска повеќедневна забава. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
За мене забава е цело друштво со шатори во планина, па логорски огон, па гитари, па пиво, па пеење и кажување триста глупости до утро.
Или, добра метал свирка, да извади се’ лошо од тебе.
И обожавам приватни забави, било да е тоа во некој локал изнајмен било да е во стан, или во подрум(тоа го правевме кога бевме помали)
Исто така кога сум со некоја женска... не е лошо да се гледа филмче во убава атмосфера. По секако филмот ќе се гледа само првите 10 минути
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous and Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
За мене забава е цело друштво со шатори во планина, па логорски огон, па гитари, па пиво, па пеење и кажување триста глупости до утро.
Или, добра метал свирка, да извади се’ лошо од тебе.
И обожавам приватни забави, било да е тоа во некој локал изнајмен било да е во стан, или во подрум(тоа го правевме кога бевме помали)
Исто така кога сум со некоја женска... не е лошо да се гледа филмче во убава атмосфера. По секако филмот ќе се гледа само првите 10 минути
Јас да го цитирам мислењево и да додадам некоја филозофија или дискутирање на книга/музика уз капка етанол.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
најголемата забава за мене е за време од летниот распуст........цекоја ноќ излегувања...ноќни клубови...разни кафулиња...хоум партис .... со друштвото праиме глупости......а по некој викенд одиме кај мене во викендицата......;)