Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
На прв погледа најбитен ми е изгледот......
но на прав муабет....веќе изгледот се губи....
и останува впечатокот од карактерот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and foREVer

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
а ако е не е толку убав :) а паметен духовит, има карактер тогаш што ќе биде ли работата :giggle ???
Јас невикам дека треба да биде некој лепотан:D ама пак мора да има некои црти со кои ќе ме привлекува:giggle Но кога би имала пример, меѓу двајца да бирам, едниот убав, ама со никаков карактер, а другиот не толку убав(како што викаш ти:)) а има одличен карактер, тогаш дефинитивно вториот би го одбрала:)
 

Slatki4ka

Полноправен Член
17 февруари 2012
60
42
18
Мене ми се важни и двете работи...Изгледот не многу но карактерот ми е најважен..Пред се од него сакам да ме почитува, да имаме разбирање и секако многу љубов.Највеќе сакам да ме изненадува и да ми помага во сите домашни работи...секако и да биде добар татко ....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blagoj7 and WomanInRed

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Јас невикам дека треба да биде некој лепотан:D ама пак мора да има некои црти со кои ќе ме привлекува:giggle Но кога би имала пример, меѓу двајца да бирам, едниот убав, ама со никаков карактер, а другиот не толку убав(како што викаш ти:)) а има одличен карактер, тогаш дефинитивно вториот би го одбрала:)

а ако има и трет ;), секој ден што ќе те засмејува :D, крупен јак ама не толку убав што со него ќе ти фати ли око тој :) ???
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
На почетокот секогаш е изгледот тој кој фаќа погледи, но сепак мислам дека карактерот е тој кој задржува. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena Salvatore

LoveDealer

Староседелец
3 март 2012
180
563
693
31
Во неговото срце.
Мене карактерот ме привлекува.. Може да е некој преубав, а да не знае ни да направи муабет.. Да не знае кога треба да обрати малку внимание на девојката, да не знае кога да ја гушне, да ја бакне.. Ме привлекува карактерот и го ценам доста многу.. Изгледот е минлива работа.. Не сакам да звучам клише, но навистина е така...
 

Elena Salvatore

Нов член
15 февруари 2012
5
3
3
Изгледот привлекува на прв поглед. Многу нормално е тоа за кратка авантура. А за сериозна врска карактерот е доминантен. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Карактерот...
Оти нема после да правам со убавите нејзини гради или со убавиот нејзин поглед муабет...
Ако не знае да ти сврзе две три реченици... што ќе и‘ убавина
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slatki4ka