Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Мене највеќе ме привлекува да има авион...
Ако го има тоа..значи се има

аххах..
Се шалам нормално..
Значи физичкиот изглед е прилично битен но сепак она што мене ми е најважно е внатрешната убавина...
Убавината на душата....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Штом ќе видиме некој од спротивен пол секогаш најпрвен го забележуваме надворешниот изглед но не секогаш тој е пресуден за избор на партнер.Некогаш кога некој ќе го запознаеш подобро ако зрачи добрина од него ќе го засакаш без разлика на изгледот.........некои луѓе карактерот ги прави преубави иако не изгледаат како такви :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and TIGERWOMAN31SK

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
И двете , да изгледа убаво и да се грижи за својата форма, не сакам жена шо на 30 години ќе изгледа како да е на 55. Освен тоа треба да има и интересен карактер со кој би се вклопил, по можност да биде екстровертна и да зборува повеќе од мене. Да биде спонтана и отворена, а во исто време и девојка која си има зацртано одредени планови во животот поврзани со кариерата.

Ете тоа, отприлика
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Треба да биде и убав и паметен:) Ако ми се допаѓа на изглед, а карактерот му е за никаде, со тоа ќе ми стане одбивен. И ако има супер карактер, а на изглед не ми се допаѓа, и тоа џабе, значи мора да поседува од двете по малку :giggle