1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ве научи животот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Scars, 12 јуни 2012.

 1. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Животот ме научи дека после секој нервен слом доаѓаат среќни моменти.:p Само што го научив тоа.
  Беше тоа еден голем нервен слом...
   
 2. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Дека не треба да веруваш во секого да не се заљубам во секоја нечесница
   
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да не верувам во никој
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Се уште ме учи, знам само дека не ми кажал кога ќе заврши:(
   
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,722
  Допаѓања:
  880
  Во однос на вечноста, многу бргу ќе заврши. Во однос на човекот, никогаш.
   
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,317
  Допаѓања:
  3,001
  1.Ne kazi nikogash nikogas
  2. Nevozmoznoto stanuva vozmozno.
  3. Zborot ne mozam e samo ogranichuvanje vo sopstveniot um I znachi ne sakam.
  4. Ljubovta e dvigatel na sekojdnevieto.
  5. Ljubovta I dushata se bezgranichni.
  6. Mirot doagja so godinite I e rezultat na sostojba na umot.
  7. Nepochituvanjeto ja unishtuva ljubovta.
   
  На Хептаграм XI и -alf- им се допаѓа ова.
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  поубаво ми иде ако би било обратно кажано..вака..хммм...вечноста како може да заврши??
   
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,722
  Допаѓања:
  880
  Не може да завраши нешто што не почнало - како што велат еврејските кабалисти. :)
   
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,722
  Допаѓања:
  880
  Со ова ме потсети на:

  „Никогаш не прави нешто што не го разбираш.
  Ами научи го она што треба да го знаеш и на тој начин ќе водиш пријатен живот.“
  - „Златните Стихови на Питагора“.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  85
  Што ме научи животот? Многу работи.
  Ме научи да верувам во себе, да не ги слушам другите, туку сама да донесувам одлуки, да не се враќам назад, да не верувам на секого, да живеам, да уживам така како што јас сакам. И најважно од се:
  Да најдам некој кој ќе ме враќа во живот кога ќе искочам од него, кој ќе ме сака, кој ќе биде покрај мене и кој ќе верува во мене кога сите ќе се откажат ид мене
   

Сподели: