Што ако вашите родители не ја одобруваат вашата врска?

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Значи зборувам за нормални, добри родители, а не посесивни створења. Никогаш не би го направила тоа и да бирам помеѓу некој што ме извел на прав пат и знам секоја една брчка зошто ја добил.
Ако јас знам дека мајка ми и татко ми за мое добро ми зборуваат, ќе застанам ќе се подразмислам малку што правам.
Иии, дури сега ова го гледам :D Гледам си ме цитирала, па да ти вратам.
Види вака, јас кога се вљубувам се зацепувам тотално (не за џабе велат љубовта не прави слепи) а ако и ти си таква, тогаш чисто се сомневам дека ќе застаниш и ќе размислиш што правиш.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Толку голем патриот и националист, а зел албанка за жена :)
Турчинка зел, но не е битно што зел, туку битно е дека зел некоја што не е Македонка, а се прави патриот и националист.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Еве уште еден доказ дека треба да се борите за вашата љубов.Koлку ми е мило што успејаа.Невестата е позната манекенка,всушност не до толку позната како Лима,Амбросио,Кендис.Миранда Кер итн,ама е со интернационална кариера.Не е од ниедна социјална мрежа преземено.
lub-marceliny-sowy-NEWS_MAIN-124514.jpg
 
Последна промена:

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Па прво ја не би прифатила некоја врска која би знаела дека не би била одобрена т.е прифатена (а такви врски се знае какви се). Иначе обично не се моите такви да се мешаат нормално родител ко родител си мисли најдобро за детето но кога веќе е во прашање среќата и таа да е поврзана со личноста со која што е зашто да би се противеле. А инаку потекнувам од семејство каде што родителите на татко ми не ја сакале мајка ми и родителите на мајка ми не го сакаат татко ми така да мене повеќе чудно би ми било ако воопшто не приговараат и ме подржат отколку да ми прават проблеми. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Досега не се случило, но ако се случи...
Ќе се обидам да им објаснам, да ги убедам дека е добар. Ако пак не дозволат, ќе побегнам со него. Нормално, ако планирам нешто сериозно со него, и ако доволно го познавам. Не би побегнала со некој со кој би имала врска неколку месеци или години
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°