Што ако вашите родители не ја одобруваат вашата врска?

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Тие коа бирале - си избрале. Сега јас бирам и јас ке си ги трпам последиците од мојот избор. Доволно сум возрасна за да знам што е добро за мене, а што не е.
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Па родителите се тие што ти мислат најдобро.
Кога се гледа од страна најдобро се заприметуваат работите.
Сум се нашла во слична ситуација не дека ми забраниле само ми сугерираа за една моја "врска без врска".
И навистина излезе дека биле во право.Ме оставија сама да си дојдам до тој заклучок.
Најдобро е кога човек сам си свати некои работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ecka

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Моментална ситуација :eek Мајка ми уште кога го виде на слика на фб ми кажа "будалетинке нема ни белци таму и после ми кажа одма да го откачиш баци, има наши, фати си некој наш и одма да ја смениш сликата да не го гледам" :banghead
Кога дојдов од Америка нон-стоп бевме на скајп ама татко ми уште незнаеше ништо, пред месец дена ги седнав да направам муабет за дали јас да одам пак таму или он да дојде тука, мајка ми цело време ќутеше, збор не изусти, татко ми секако ме разбра, дури и ми кажа ако одам таму и се земам со него да им пратам пари за да дојде на свадба :wavespin Но, јас неможам да отида пак, така он ќе дојде, ама уште им немам кажано тоа :D И знам дека такво ни е општествово и балканскиот ни менталитет, ама јас не се замарам затоа што си го сакам највеќе и ќе си останам со него... Мајка ми си избрала со кој сака да биде на времето, сегa си бирам јас :angel
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Моментална ситуација :eek Мајка ми уште кога го виде на слика на фб ми кажа "будалетинке нема ни белци таму и после ми кажа одма да го откачиш баци, има наши, фати си некој наш и одма да ја смениш сликата да не го гледам" :banghead
Кога дојдов од Америка нон-стоп бевме на скајп ама татко ми уште незнаеше ништо, пред месец дена ги седнав да направам муабет за дали јас да одам пак таму или он да дојде тука, мајка ми цело време ќутеше, збор не изусти, татко ми секако ме разбра, дури и ми кажа ако одам таму и се земам со него да им пратам пари за да дојде на свадба :wavespin Но, јас неможам да отида пак, така он ќе дојде, ама уште им немам кажано тоа :D И знам дека такво ни е општествово и балканскиот ни менталитет, ама јас не се замарам затоа што си го сакам највеќе и ќе си останам со него... Мајка ми си избрала со кој сака да биде на времето, сег си бирам јас :angel
зошто ми е позната ситуацијава? Како да се има случено на една моја пријателка:)
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Не верувам дека моите не би одобриле некоја моја врска, а и ако не одобруваат тоа е нивен проблем :pusi
 

Utopian

Нов член
3 април 2012
27
24
3
29
Нормално дека би ме интересирало што мислат за мојата врска, но доколку се случи некогаш да не одобрат некоја моја врска нема ништо да смени тоа. Доколку јас сакам, ќе ја задржам таа врска.