Што ако вашите родители не ја одобруваат вашата врска?

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Какви чекори превземате се буните/борите за вашата љубов или се покорувате на желбата на вашите родители?
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Uff definitivno e tesko dokolku se sluci nesto takvo... jas sum bila i vo situacija da ne me saka negovata majka, no i vo situacija da majka mi da ne go saka mojot decko. Koga bev vo ovaa prethodnava, se borevme 6 meseci za da ostaname zaedno, no taa uspea na krajot da ne razdeli... od koga si fativ drug decko, pak majka mi ne go saka voopsto nego, i stalno se karam so nea za toa. Znaci jas sum za da se borat tie sto imaat takov problem i da ne dozvolat roditelite da se mesat vo tie raboti ( zboruvam za ako e pricinata banalna, kako mojata, poradi toa sto toj nemal kuka i nemal kade da zivee, a tie ja gradat kukata, i nemal pari ). No dokolku tuka se javuva nekoja druga i poseriozna pricina, bi trebalo malce i nie da razmislime, sepak roditelite ne ni mislat loso.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA

Alex

Нов член
15 февруари 2012
7
4
3
Делчево
Какви чекори превземате се буните/борите за вашата љубов или се покорувате на желбата на вашите родители?

Да се покориш на желбата на родителите ??? Според мене тоа е немање на карактер :) Крај краева треба јас да одлучувам за тоа не моите родители :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Да се покориш на желбата на родителите ??? Според мене тоа е немање на карактер :) Крај краева треба јас да одлучувам за тоа не моите родители :)

Дека има и такви кој се послушни овци и како ќе им кажатод дома така играат.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Збориме за 14 годишна девојка на која татко и и забранува да искача во школски зашто ја има упецано со муваторот? :D
Никогаш не ми правеле проблем, сум идел и со атеистка, и со девојка која се декларира како јеховин сведок, црни, бели итн :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum, She and Baronessa

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Ако мене ми е добро и убаво со него, нема да дозволам моите да се мешаат во тоа, јас ќе бидам со тој човек што сум го одбрала а не они, убаво ќе им објаснам што како и тоа. Сега родителите му мислат секогаш добро на своето дете некогаш се во право, некогаш не, може и да зажалиме зашто не сме ги послушале тогаш ама нема назад. Сами си ја кроиме нашата судбина, никој друг.
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
е добро нема да дозволите да ми се меша никој ама што ако на крај излезе како што ви рекле родителите? значи и да продолжите по свое имај на памет што ти рекле.. а за партнерот нема да биде лошо еден мал тест/доказ на љубов кон вас :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie and divaaa

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Бев и можам да кажам дека уште сум во таква ситуација..не ми ја одобруваат врската пошто партнерот е 7 години постар од мене и цело време слушав муабети „абе остај кај излегуваш со него, ќе те измами, ќе те остави..бла бла“, ама ги седнав моите и им кажав некои работи, па сега одобрена ми е ама сепак не е нешто нај.. :D
Подобро да сум со некој што го сакам отколку што некој не го сакам а во врска сум ради тоа што моите го сакаат..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
ТИ излегуваш надвор со твојот партнер, не твоите родители.
ТИ одбираш што е добро за тебе.
ТИ ќе бидеш среќен/а или ќе патиш од добриот/лошиот избор.
ТИ имаш свој живот, во кој родителите служат само за да ти помогнат, советуваат, а не да бидеш нивна кукла.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie and lady