1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Шминка - да или не?

Дискусија во форумот 'Лице' започната од lady_blue, 14 февруари 2012.

?

Дали преферирате шминкани девојки или девојки без шминка

 1. со шминка

  3 глас(а)
  50.0%
 2. без шминка

  3 глас(а)
  50.0%
 1. JaMi

  JaMi Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,295
  Допаѓања:
  14,331
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,072
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Обично машките под шминка мислат на течна пудра. Ако девојка има многу не изгледа убаво. Со ова се согласувам. Не ни користам.

  Јас под шминка подразбирам се друго, особено убаво да се истакнат очите. Winged eyeliner ми е задолжително кога се шминкам. Арно веѓите ми се густи не ми треба многу замарање.

  maxresdefault.jpg
  За вечерно излегување или посебна прилика сакам smokey eyes
  images.jpg

  Ова е убаво за секој ден
  photo.jpg
   
 3. GIRL004

  GIRL004 Нов член

  Зачленет на:
  20 април 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Шминка дефинитивно не прави посамоуверени ... (барем за мене е така) немам проблем и без шминка да излезам ама скоро секогаш имам шминка на мене денски нежна шминка а навечер по секси :)
   

Сподели: