Шеф или шефица?

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Таму каде што работам имам надзор.Надзорот се состои од двајца градежни инжињери.Жени се.За несреќа.Како прво меѓу нив не можат убаво да се договорат што и како.А не дај боже јас погрешно да ги координирам работниците или погрешно да се изведе некоја позиција.На глава ми се качуваат и ми се дерат како да имам 4 години и да бутам прст во штекер.
Претпоставувам дека и останатите шефици се такви на другите работни места.
Иако овие мене директно не ми се шефици туку само надзори сепак чуствувам притисок како некој да ме команда.Нешто што најмалку од се’ посакувам.
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
Таму каде што работам имам надзор.Надзорот се состои од двајца градежни инжињери.Жени се.За несреќа.Како прво меѓу нив не можат убаво да се договорат што и како.А не дај боже јас погрешно да ги координирам работниците или погрешно да се изведе некоја позиција.На глава ми се качуваат и ми се дерат како да имам 4 години и да бутам прст во штекер.
Претпоставувам дека и останатите шефици се такви на другите работни места.
Иако овие мене директно не ми се шефици туку само надзори сепак чуствувам притисок како некој да ме команда.Нешто што најмалку од се’ посакувам.
исто е и со мажи
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Мене поважно ми е да е со добар карактер. А ако би морал да бирам од овие две, шефица. И по можност некоја млада и згодна. И плавуша. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Snow

karen

Нов член
17 јуни 2012
24
14
3
cloud number 9
од мое лично искуство со шефица ми било WORSE. не мора да значи дека е генерално така ама моето искуство тоа ми го покажало. дали оваа мојава се погоди лева или сите се такви незнам. можеби жените повеќе се потресуваат да ја завршат работата и затоа вршат поголем притисок. битно е човекот да е разбран и да си ја знае работата, само тогаш може да раководи. додека ставаат недоквакани на такви позици ќе трпат и работата и луѓето
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
напудрените гзиња се пикале во гаштите на шефот.
кај ке се пикнат ако е шефица?
тука следува....шо ти е убава косата,леле ти го обожавам стилот на облекување,..... :eek: и пак мажите неможат да дојдат на ред од женскиот персонал :giggle
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Кога би бирал, кога не би имал свој бизнис, повеќе би сакал да биде машко, од причина што од моето искуство можам да направам споредба. Машко-шеф е поразумно сворење, може асален муабет да ти направи, да те седне убаво да ти објасни ако нешто не ти е јасно во однос на работата. Жена сачувај боже! Емотивно размислува, не целосно посветено на работата. Не знае да објасни сака се набрзина да заврши, афте-пуфте. Се дере а претходно не ти објаснува како треба, напната е итн.
Како и да е, сакам сам да сум си шеф на себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Шмекси

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
Мене поважно ми е да е со добар карактер. А ако би морал да бирам од овие две, шефица. И по можност некоја млада и згодна. И плавуша. :giggle
јас имам млада,згодна,плавуша(да ти ја позајмам)..притоа директорка на ниво...едноставно ме фасцинира со својата интелигенција...знае да го реши буквално секој проблем и да се снајде во дадена ситуација... психолог тежок...се стремам да ја стигнам...па и престигнам еден убав (sun) ден...