Човештво - теории на настанувањето

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас мислам дека лесно е тоа како сме настанале, по пат на еволуција од еден вид во друг.. ама едно е нејасно, како настанала првата форма на живот?
Како успеале да дојдат парамециумот на пр. или амебата овде?
Мора некој да ги донел, не можеле сами да се направат.
А прабиотичката супа и таквите рабори?
Прогуглај низ нетов Prabiotic soup.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
А прабиотичката супа и таквите рабори?
Прогуглај низ нетов Prabiotic soup.
Saladin, зар има поголема бајка од тоа дека животот настанал во една прабиотичка супа која ја мешале слепите ветрови, а ринглата ја подгревале громовите итн... ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Saladin, зар има поголема бајка од тоа дека животот настанал во една прабиотичка супа која ја мешале слепите ветрови, а ринглата ја подгревале громовите итн... ?
А кое е твоето мислење?
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Зашто мора да е Бог претставен како во Библијата или во некоја друга света книга?
Нели може да е поголема интелигенција од нас,за нас сеуште непозната?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
А кое е твоето мислење?
Преку некоја комета, астероид.. од нешто такво изгледа. Зошто веќе е укажано т.е увидено дека на метеорите има некои видови на живот.. нешто како бактерии..

Не сум многу упатен во ова, ама јас ни малку не верувам дека животот настанал во една прабиотичка супа..
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Зашто мора да е Бог претставен како во Библијата или во некоја друга света книга?
Нели може да е поголема интелигенција од нас,за нас сеуште непозната?
Бог убо е претставен во Генезата, само погрешно е толкуван.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Преку некоја комета, астероид.. од нешто такво изгледа. Зошто веќе е укажано т.е увидено дека на метеорите има некои видови на живот.. нешто како бактерии..

Не сум многу упатен во ова, ама јас ни малку не верувам дека животот настанал во една прабиотичка супа..
Има една теорија дека дошло до судир на две планети на кој едната имало живот и при сударот така бил посеан животот на Земјата. Од планетата што се распарчила едната половина е Земјата, а другата Астроидниот Појас. На Зекараја Ситчин е теоријава.

вака нешто
Tiamat1Gensis36Drawing.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Луѓе јас се изнасмеав ама ова што ќе го видите не е за смеење.
Еден член во оваа тема пред малце што разговараше на темава така јако и жустро приметив дека еден пост му е од еден друг форум,копи паст,го прашав ми рече дека можно е да зборел таму на истата тема.
И наредните постови му се копи паст на темава со тоа што едниот му е земен од еден,па после тој што го цитирал и неговиот го ставил во пост тука:D
А бе смешки,а јако ми паднаа слични коментарите,како познати зашто веќе сум бил на тие форуми:D
Што е филмот да се правиш паметен на некоја тема со копи паст од други форуми не ми е јасно????
Чекам јасно да се извиниш што не праиш будали.