Чет муабети (ти реков-ми рече)

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Ти одговорив, добра тема иначе.
Ајде вака една анализа кратка, бидејќи и твоето мислење беше кратко....премногу си млад за да одговориш на таа тема, не се сите години убави...тоа така ти мислиш....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ајде вака една анализа кратка, бидејќи и твоето мислење беше кратко....премногу си млад за да одговориш на таа тема, не се сите години убави...тоа така ти мислиш....
Млад сум, но се е до тоа како живееш и како мислиш.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
А до што е, не те разбирам?
Да ги земаме годините во децении. 10 20 30 40 50 60 70 години. Кои години за тебе се најубави? Според што ги бираш како најубави?
Бројката на годините или како го живееш периодот во одредена деценија од твојот живот? Ако си среќна на 40 тогаш 40 ќе ти се најубави, ама ако 40 ти биле исполнети со тага ќе ти бидат најлошите години.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Да ги земаме годините во децении. 10 20 30 40 50 60 70 години. Кои години за тебе се најубави? Според што ги бираш како најубави?
Бројката на годините или како го живееш периодот во одредена деценија од твојот живот? Ако си среќна на 40 тогаш 40 ќе ти се најубави, ама ако 40 ти биле исполнети со тага ќе ти бидат најлошите години.


Најубави години не мора да се тие што се исполнети само со среќа, не треба така да се рангираат, барем за мене....годините кога ќе бидеш најсилен, најхрабар, годините кога ќе умееш свесно да им се спротивставуваш на срамот, на емоциите, на радозналоста..годините кога цврсто ќе газиш со крената глава без комплекси...е тоа, за мене се нај убави години!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
@Хептаграм XI бидејќи немам право да се мешам во политика, морам овде да те прашам бидејќи не ми се допаѓа твоето мислење...како младите се на потег, што да потегнат, да се откажат од својот идентитет и кој крај да го фатат??
Лесно е да кажеш, ама дај објасни го тој потег.:mad:
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
:roflдобар си...:Dама јас ке одам во 23 ч.
Касно ми е 23, додека се вратиме ќе не фати 1 часот , а јас морам вилиците да ги ставам да се киснат во 24 часот.
Убаво да си поминеш и внимавај на косата кога ќе вртите 3 круга околу црквата.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol