Чет муабети (ти реков-ми рече)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScorpioNka

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Ми се прави муабет за нешто. Денес сум необично зборлесто расположена. Ако сака некој да си муабетиме да ми пише во ПП :zelen(star)
Гледам нови активни девојки. Добредојде @ВинаНевина (party)
Благодарам Ѕвездичко. И јас си барав жртви за муабет пред некој ден, ама слабо кандидати. :rofl
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Нисам џевојка ал можемо да причамо:D

Те снема тебе, јас од кога сум Ѕвездичка слабо со драмите. Ми е страв друг член да не прогласиш дека ти е омилен. Хаха се зафркавам секако. Како ти оди на факултет ? Некои слабеат некои се дебелеат, ти ? :zelen(star)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScorpioNka

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Те снема тебе, јас од кога сум Ѕвездичка слабо со драмите. Ми е страв друг член да не прогласиш дека ти е омилен. Хаха се зафркавам секако. Како ти оди на факултет ? Некои слабеат некои се дебелеат, ти ? :zelen(star)
Ме проголта факсот. Цело време се туркаме но никако да тргнеме хаха, сега почесто ќе ве дружам

Не е хејтање, едноставно ракометот е безвеза спорт. Имаш видено деца да играат ракомет, онака сами по себе да се соберат? Освен ако не ги тераат на физичко нема шанси, не ги интересира тој блам од спорт.
Правилата се навистина како за лица со специјални потреби, нема офсајд, има некоја зона од шест метри каде што не смеело да се влегува пред голман (!?) и пред линијата се влечат за дрес и се дрпаат некакви сивоњи со физиономии на жртви на Фукушима, некакви запотени, дебели, забрадени, мрсни ликови кои се тегачат за тоа топчето како хиени за мрша.
Цццц на времето те плаќав за работа во цб весникот и покрај тоа што ништо не работеше, а сега ти мене вака? Ќе ти ја викам @misti.diva orhideja ќе те потепа за мене :DD
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ме проголта факсот. Цело време се туркаме но никако да тргнеме хаха, сега почесто ќе ве дружам


Цццц на времето те плаќав за работа во цб весникот и покрај тоа што ништо не работеше, а сега ти мене вака? Ќе ти ја викам @misti.diva orhideja ќе те потепа за мене :DD

Ами таков е спортот, затоа е слабо гледан...
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Супер купот што ќе се игра и дали ќе се игра во Скопје нели кај нас не се знае до 90та така да направиле и меѓу другото анализа за можно дејствие на терористицка организација,па стручњаците наши се јавија во стилот онака дека можете мирно да спиете па тоа се неточни информации итн,они не се свесни дека тоа е доста сериозна работа и не е за дискутирање и правење проценка тргнувајќи од фактот дека е доста сложена работа.
Ниту една земја во светот па најмалку Македонија може да СПРЕЧИ таков удар кој би бил со или со многу последици (не дај боже) една Британија,Франција со едни од нај моќните разознавачки служби не може ни малку барем да им парираат,тоа едноставно е тешко да го откриеш или спречиш нели делуваат и самостално и во група,сакам да кажам дека кај нас тоа се гледа според книга и не се дава на значење фактот дека треба доста да се биде буден и на терен излезен па скоро на секој агол,простите Британци ја подигнаа безбедноста на највисоко можно ниво без полиција или цивили во голем број на терен со што место 8-10 минути нападот да трае 2-3 минути,а незнам зосто воопшто поосле полицијата излага на терен непотребно баш,некако ми нема логика сето ова што се случува,тебе да ти се прошета на улица и да заколе над 40 луѓе на нај фрекфентно место во свет треба да си ретардиран и да го пропуштиш тоа,па не треба да си генерал на армија за да тоа го процениш и логично да го промислиш и направиш стратегија на терен.. луда работа али последиците може ќе ги научат на тоа,а ќе ги има уште многу за жал .