1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чет муабети/ти реков-ми рече

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од JaMi, 7 февруари 2013.

 1. JaMi

  JaMi Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,295
  Допаѓања:
  14,331
  Пол:
  Женски
  Поради заинтересираност од страна на форумџиите отварам тема каде што можат да си напишат се што сакаат без да бидат офтопик во другите теми .(Секако да не ги прекршуваат правилата на ЦБ)


  [​IMG]
   
  На kizzo, Kitty и violetmoon им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
  ааааааааа одличноооо .. конечно се отвори вакво нешто (party)
   
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,223
  Допаѓања:
  3,504
  Јас па мислев дека темата „Кој последен ќе коментира...“ е тема за чет муабети. :^)
   
  На Hkakashi, Ночной охотник и Saladin им се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,295
  Допаѓања:
  14,331
  Пол:
  Женски
  Замисли и таа е слична тема (реков слична -затоа што немаат ист наслов ;))
  А за сдк-сдп не помисли дека и таа е таква тема?! :^)
   
  На Mistery :) му/ѝ се допаѓа ова.
 5. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,223
  Допаѓања:
  3,504
  Не само што помислив, туку и напишав во неколку наврати, само не сум сигурна дали стојат мислењата или ми беа избришани поради оф-топик.
   
 6. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,405
  Допаѓања:
  1,531
  Пол:
  Машки
  БРКОВИИИ!
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
  Штрковиииии :rofl
   
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,405
  Допаѓања:
  1,531
  Пол:
  Машки
  РАПЕРИ ХАМБУРГЕРИ! :rofl
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
  Чизбургер од глуварче со вкус на предна гума од точак.
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,643
  Допаѓања:
  3,334
  Пол:
  Машки
  Панк рок желка
  [​IMG]
   
  На Furby, 84 sk_Y ^_-, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: