Црно-бели филмови

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Што филм е ова? За што се работи? Прв пат слушам за овој, можеби ќе го гледам ако е добар. :)
Филмов го има веројатно едно од најдобрите сценарија некогаш напишано. Срамота е да си изгледал не знам какви се филмови од периодов на црно-белите, а за овој да не си ни слушнал. :D

Туку 12 бесни луѓе - Ауу каков филм. Сакам вака напети филмови што ти го држат вниманието цело време. (y)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Филмов го има веројатно едно од најдобрите сценарија некогаш напишано. Срамота е да си изгледал не знам какви се филмови од периодов на црно-белите, а за овој да не си ни слушнал. :D

Туку 12 бесни луѓе - Ауу каков филм. Сакам вака напети филмови што ти го држат вниманието цело време. (y)
Абе што да правиш, никогаш не сум налетал на овој филм, а сакам такви. Не ни има кој да ми го каже затоа што сите гледаат нови филмови. Еве ќе го изгледам па ќе пишам.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Destiny of a Man
Based on a story by Mikhail Sholokhov. A man's spirit is tested by the horrors of war.
Release date: July 10, 1961 (New York City)
Director: Sergei Bondarchuk
Running time: 1h 43m
Story by: Mikhail Sholokhov
Screenplay: Jury Lukin, Feodor Shakmagonov
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Destiny of a Man
Based on a story by Mikhail Sholokhov. A man's spirit is tested by the horrors of war.
Release date: July 10, 1961 (New York City)
Director: Sergei Bondarchuk
Running time: 1h 43m
Story by: Mikhail Sholokhov
Screenplay: Jury Lukin, Feodor Shakmagonov
Ова треба да се гледа, чинам приказната ми беше одлична кога ја читав. (y)