1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Црнки на лицето

Дискусија во форумот 'Лице' започната од WomanInRed, 30 март 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,216
  Јас имам голем проблем со црнките на лицето. :(
  Редовно го чистам лицето со лосион, ама не видов никаков резултат.
  Имам користено ленти за црнки , ама ни тоа не ми помогна.


  Вие како се справувате со овај проблем ?
  Некакво решение ?
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Сите ги вади. Млаку мириса, но не мора во микро може ина пареа. Го правев ова кога бев на хемија натпревар и пред тоа го правев за неколку што имаа црнки.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,216
  Го имам пробано ова повеќе пати , ама не ми помогна. :(
  Нема што не сум пробала, мојава кожа е посебна.:(
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,102
  јас имав многу црнки околу устата, си ги скапав, ми се појавија пак после месец ден, пак ги скапав, и отогаш ми се немаат појавено... а инаку многу ме болеше
   
  На Ludaca и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Јас користам за тоник и гел на Lea за лице и на тоникот пишува дека намалува црнки. Јас немам многу, но кога користев малку се намалија. А не е скапа колекцијата на Lea, на Алкалоид се.
   
  На Ludaca и Dee Dee им се допаѓа ова.
 6. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Не користи толку лосиони и такви глупости ,што поише козметика му ставааш на лицето повише проблеми ќе си имаш , а за црнките би ти препорачала само со сапун дове ,тој зелениот исто како да ставаш пилинг на лицето ,кога се бањаш или ако користиш секојдневно шминка ,секоја вечер уместо лосион за лице ,измиј си го лицето со сапун со млака вода ,кај мене имаше доста позитивен ефект , пробај се надевам ќе ти помогне :)
   
  На Ludaca и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,372
  пробај со пилинг за лице,па после измиј се со ладна вода да ги затвориш порите па одма стави лосион за чистенње на лице...мене така ми помага и немам проблеми...:)
   
  На Ludaca и Dee Dee им се допаѓа ова.
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,216
  Јaс го користам овај лосион за лице, кога ќе го измијам лицето ми е многу убаво ама другата ден, пак ми е мрсно околу
  т- зоната, посебно ме нервират црнките на носот. :(

  garnier_pure_3in1_170_34278119.gif
   
 9. zombie#

  zombie# Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 април 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  65
  Имам црнки колку ти душа сака на носов.
  малку по малку секоја си станвит рана, која помала која поголема ама шо да прам.. Зависник сум од стегање црнки :(
   
  На елена петровска, WomanInRed и Eva им се допаѓа ова.
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Јас користев една крема,хмм неможам да се сетам како се вика,ама многу ми помогна:^)
   

Сподели: