Цимери

Deep Red

Нов член
25 февруари 2012
23
30
3
Битола
Целта на отворањето на оваа тема е да се споделат искуствата со цимер-ка (тој што имал) . .. .
Значи дали имате (не)убави спомени од тие школски или студентски денови, нормално можи да сподели со нас и тој/таа кој-а моментелно `живеат` со цимер-ка . . . .

-Да го скршам мразот прва јас :) . . . Јас студирам во друг град, предходните 2 год. имав цимерка со која имам поминато преубави денови, мене ми беше многу убаво со неа, едноставно се надополнувавме една со друга . . . Немаше ова е мое, она твое и сл. туку се беше заедничко дури и парите кои ни ги даваа од дома . . .
Оваа година јас имам друга цимерка поради тоа што предходната цимерка се запиша на друг факултет и во друг град, со новата цимерка ми е многу досадно, не ми е човек од доверба, не е стабилна и т.н. Ама морам да го делам станот со неа заради тоа што нема со кој друг (за жал) . . .
 

Прикачувања

  • animals,cuteness,animal,bears,cute,telefons-174bd6a77cf8a60ac881c2d0db8f4332_h.jpg
    animals,cuteness,animal,bears,cute,telefons-174bd6a77cf8a60ac881c2d0db8f4332_h.jpg
    42.4 KB · Прегледи: 9

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
а...у штип, пред мноо године : ) убави времиња бесфа тој, цимери од сфи стране ,мењасфа се како предмети на фак.
прво имаше од струмицу, четиди девојчиња медицинарке и едн лудак од ноо село лолл, лудила!!!
после тој искустфо сс скопјанци луди, аеродромци, цеко од карпош, чилаут лудак, кд тресне треснато е : ) мноо беше јако, гитаре пива вина Ч ) ептен е јака дружба сс цимери, и дн днска се видују сс њима, : )
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Речиси две години цимер ми е еден од најдобрите мои другари, засега ни е добро. Лани во студентски седевме заедно, годинава во стан и супер ни е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
три години седев у скопјето...и имав различни цимерки...и сите ми беа познати...во првата гопдина ми беа школски другарки од средно, во втората година колешка , за повторно у третата година да седам со школски....
и од целите три години сватив...дека дефинитивно е убаво да седиш со цимерки ама кои не си ги видел ниту еднаш у животот па така да се спријателите...а верујте со овие што имам цимерувано само си ги влошивме односите...со некои веќе не ни живееме, затоа што ти некој гледаш денес 4-5саати и ти е екстра особа,ама верујте коа ќе имате шанса да седите со некој таков на подолг период ќе сватите дека истата осба неможете да ја смислите...сите сме различни карактери и тоа е тоа...не може секој да се трпи :)
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Според мене не е битно дали се познавате предходно или не, битно е да имате слични карактери за да може да се "поднесувате".
6 години цимерка ми беше блиска роднина....најубо сум си поминала, не дека сега не ми е добро (со две другарки) али сепак ко ќе знајш дека седиш со твој човек, плус исти карактери е веќе нешто друго..... знам дека само 1 се искаравме ама ништо сериозно.....:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy