Х-Фактор Адриа

Повеќе би сакале X Factor да е..

  • Македонски (само во Македонија)

    Гласови: 19 46.3%
  • Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

    Гласови: 22 53.7%

  • Вкупно гласале
    41

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
  • Ми се допаѓа
Реакции: Butterfly^^

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
што биде со Иван Раденов ?
Иван Раденов и брат му беа убедливо најлоши овојпат.Катастрофа..мислам гласовите воопшто не им се..како да кажам?Суединети.И Кристина убаво му кажа, ако планирате да настапувате заедно треба уште многу мнооогу да вежбате.Мене не ми е јасно зошто Иван не си настапува сам како во Идол,златно си победи а не сеа го земал и брат му да го шлепува.
Еве ти и видео (доколку не си го гледал) да се увериш и самиот.

 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Добро луѓе, го слушна ли некој оној Алекса - фаворитот на Емина - како ја пее Imposible? Човече,ништо поодвратно немам слушнато.Дали зошто знам колку убаво ја пее James Arthur, дали човекот стварно не знае да пее незнам. Српски ај и така и така,ама англиски детето си нема врска. Не знам што мислела Емина кога ги бирала нејзините кандидати. Ако се надева на Лукијан нешто,иначе другиве двајца не верувам да стигнат далеку. А да,и само мене ли Младен Лукиќ ми е досаден? Па уште кога рече Дојдов тука заради забава,па после Дојдов тука да ги направам моите горди. Е некој ќе си играе а некој како Маид на кој стварно му треба ова и стварно ужива да пее...не знам што да кажам. Баш ме интересира што ќе се десе у вторник.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Денес прв пат да изгледам цела емисија.
Даниел, не` дека е наше, толку е природен на сцена, изгледа како да има зад себе 30 годишна кариера со најмалку издадени 10-тина албуми.
На повеќето кандидати им се забележува напорот кога пеат на англиски, се гледа дека се мачат со изговорот, а кај него тоа е толку лесно, да не знаев дека е македонец, ќе помислев дека англискиот му е мајчин јазик.
Не ми е јасно само што е филмот со Кристина, што е толку критички настроена према нејзините колеги?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
секако еден ден ќе ги заборавите....пример идолите...и тн. многу напнување на фејсбук. кобајаги Исус пак се родил.
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Не сакав да испадне дечково!! :mad
Јес дека и оваа Александра пее убаво ама фаците кои ги прави додека пее и се одвратни, антипатични а и со песната во двобојот беше бледа копија на Џеси!
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Даниел,Илма и Доктори беа најдобри Лукијан мие фаворит ама киксна оваа емисија. Младен не заслужваше да испадни по мое во двобој требаше да се Х20 и Маја