Х-Фактор Адриа

Повеќе би сакале X Factor да е..

  • Македонски (само во Македонија)

    Гласови: 19 46.3%
  • Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

    Гласови: 22 53.7%

  • Вкупно гласале
    41

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
У последно време не ме интересира кој како пее,гледам само сценски настап. А многу малку го има на нашиов Х фактор. Многу се скржави овие нашиве бе, у странство како грмат на сцена,тука само еден микрофон и ајде пеј (со исклучок на две-три песни на кои во позадина има некој на гитара или на клавир.) Се на се, нашите сценски настапи се ужас.Ми спомнаа нешто кобајаги натпреварувачите требало да си имат визија за својот сценски настап,па ако биле доволно упорни може да имат сценски настап како на странскиот Х Фактор.
Оваа недела да не се лажеме,најдобар и најавтентичен сценски настап имаше Александра Секулиќ. Колку и да ми беше антипатична женската на почеток, ми стана многу мила што знае што сака, праве добра журка и настапите и се оригинални. Сигурно на Кики немаше да му текне да и рече да се фрле на сцената на крајот :rolleyes: Браво за неа, стана една од моите фаворити. Добра замисла имале и за сценскиот настап на Даниел,али девојката не беше уопште женствена ами баш напротив беше како машко.Требало некоја со долга коса па да ја размава таму на сцената.Али добро сфаќам дека не е до него ами до продукцијата или од танчерското студио таква му пратиле.Како и да е,не беше лошо.Тамара,Лукијан и Илма одлични како секогаш. 4U имаа многу лоша песна,тоа и го препишувам како лош поен на Кристина,сите други имаа или популарна или песна на која можат да ги искажат емоциите,да покажат глас.Баш Жељко како што рече, тутутутутуту и ништо од песната :giggle H20 требаа да останат уште малку,има многу полоши натпреварувачи кои сеуште се во игра.
За крај,најдоброто нешто оваа недела.Уживајте.

 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Одлична вечер најдобри ми беа Даниел,Доктори,4U и Тамара а најлоши Илма,А.Секулиќ и Харис
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Деколтето на Емина и тоа како помина на Х - фактор а иначе најдобар е Маид тој што го вратија :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Епа, вака. Емина не морала до толку со фустанот.:D На Маид палтото му беше како од к-15.
Даниел - како и обично, супер. Најдобрар, ќе победи сигурно бла бла..Знаете веќе.;)
Александра Б. - талентирана е, но овој пат не се покажа баш најдобро. Сепак имала и подобри настапи. Овој и беше можеби најлош.
Но, се спаси на двобојот. Навистина беше подобра. Се надевам дека следниот пат ќе има подобар настап.
Алекса - добар е. Овој му беше еден од подобрите настапи.
Александра С. - колку сака нека е привлечна, убава, што и да е, но не се истакнува во пеењето. Гласот не и е ништо посебно. А овде се оценува пеењето. Некако ми е мило што отпадна.
Доктори - Еден од подобрите настапи. Супер беше. Најдобра група се докторите (подобри од 4U и H2O).
Илма - Супер беше, иако се случи онаа што се случи. Вистина, многу падна без плејбекот, но тоа се очекува, нели?
Сите настапи и се добри.
Маид - Еден од подобрите, но мислам дека повеќе му одговараат живи песни за да може да прави драма. Палтото беше...:rofl.
4U - Еден од подобрите настапи. Добри беа. А и ми ја погодија песната.(happy)
Лукијан - онака, просечен. Не дека е лош, но едноставно не е интересен. Онака, ОНАКА. Океј.
Харис - Многу полош од минатиот пат, но сепак добар. Не најдобар, но добар. Би можело да се каже дека само на Бибер-катастрофата не беше добар.
Тамара - Супер беше овој пат. А и минатиот. Е, вака бе девојче. По ѓаволите, после сите оние катастрофи. Конечно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Смешно е тоа што на нашиов Х Фактор натпреварувачите мислат дека се ѕвезди и не им дозволуват на менторите да им одберат песна. Абе знам во странскиот Х Фактор кога Belle Amie одбраа сами песна, Cheryl Cole ги направи сами да се бендисат, зошто служел менторот,зошто не му верувале на својот ментор, абе ги направи партали.Кај нас не знам што е ова, дали си мислат јас најдобро знам што ми лежи(а се покажа колку само не знаат што им лежи жив пример е Тамара со What now ( од толку добри песни кај ја одбрала таа, кој знае :rolleyes:)). Кики кажа дека Александра Секулиќ и Тамара сакале сами да си одбират песни, додека Александра Брковиќ секогаш била подготвена за соработка и ги прифаќала советите. Дали темата на последнава емисија, цитирам: Theme: Contestants's choise беше саркастична? Не разбирам стварно зошто служат нашиве ментори, очигледно само за да имат каде да си ја извежбат песната натпреварувачите.Секоја чест на исклучоците како Александра Брковиќ. Девојката се помила и помила ми станува.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не ми се верува дека 4U испаднаа,а баш помислив дека денеска ќе си оди Харис |-( Ај следниот пат пак ќе се расплаче,и така до финале ќе го влечкаме.
Па и Емина што толку се запали што пеел прв? Во кој филм е влезена жити се?