Хумористични форумски цитати

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
девојчето во темата метеопати се жали на болку и кажува дека има проблеми при промена на времето а тој лајк и става :gjavol (facepalm)(facepalm)(facepalm)
...............................................................................................................................................................................................

Епа и кај мене така е , ден два...некогаш и повеќе трае...овој пат ме болеа мускулите на нозете и зглобовите кај стапалата, денес грбов,половинава...не се трпи (worried) некогаш не можам да се допрам на тоа место пр на рака, како изгорена ми е некое глупо чуство не можам да го опишам, дури и влакната (ако имам) да ги допрам ќе осетам болка :eek




(star) I will stop drinking when Johnnie walker stops walking (star)
Пријави
#3

Ми се допаѓа

Одговори
На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Џенцки бе ајде немојте до толку бе, на секој различно му е смешно end of the story.

Мене ова многу добро ме изнасмеа една вечер

Да, идам во дискотека, здоглеувам симпатичен дечко, му се приближувам и го прашувам што е во хороскоп, и вадам ливче од градникот/чантата, барам знакот и читам инструкции како да го заведам :giggleМалце шала (hug)
За мене има вистина ( риби ), а кога треба јас да заведувам , тоа го правам секогаш на ист начин..

СДК пилето има желба кога ќе порасне да биде..
kokosja%20supa.jpg
:rofl
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
parvati напиша: ↑ не гу тагнуј да не види како сам гу кажаја шо к*р тагаш бе, зелен ...

if I only had a brain:eek: ....................................................................

Kitty

( parvati напиша: ↑ шо к*р тагаш бе, зелен)

парвати тебе ти се јаде нешто изгледа:nerd ...........................................................
parvati напиша: ( што к*р да едемо у пед до пет)

Kitty
бан - ана :wavespin

ама не си апна....хахахахахахахахахахах
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
4FUN напиша :мислам дека сум еден од ретките тука (на форумов) што сеуште го има првиот потпис ... потписот е моја рачна изработка :^) , мислам и после 50 год сепак истото ке го мислам :sreken (само така мислам сега ):D

Kitty напиша : рачно а :giggle

Oд темата: Moментален потпис


:rofl
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Се започна со мислењево во темата за Собиранки

Абе "Гулабица" ми беше на гости, не можев никако да ја "избркам"... уште остана да седи и затоа не дојдов. 3 дена ќе е кај мене, ме мачи сега :D женски се надевам ме сфативте.

И следеа постови

Затоа сум јас тука да ти кажам.
Пензија ти е женска болест, ти доаѓа 1 месечно после то мојш слободно да се "сунчаш"


а шо се прави по собиранките штом не се оди со ментруација:frantic

аххххх:franticнеможам да се уклопам во младинава:Dние одевме на собиранки и со ментруациу бе:frantic

Јас еднаш и во езерото се капев кога имав менстурација, ама ајкули се насобраа. Одвај жива глава спасив.

слаба си женска ја у енѕеро со дундурлајкава моја знајш колкај пирани фајќам и после им ги шиткам на скопјаништава као пастрмки
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Приватен муабет у пошта со parvati

Јас:Памтиш коа праев пари на покер,и реков напраив 20 ќе ги вадам на картица?

parvati:ск имаш паре да извадиш за да га реализираш оној 'купи куќа купи стан' ? : )

Јас:Не бе,ск опет направи пак 20:)

parvati: ) стаи ги сфи вечер на кец за баерна, ке имаш поише хх
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and parvati

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
@Jackаl земи испотиго газот 4 години ако те влечи роботиката , цел живот ќе ме благословуваш за советов.
А за заработката што ти ја напоменав -Вистина е внучко да му веруваш на дедо.(y)

Е сега си ме насмеал до крај. :rofl:rofl:rofl
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Мала шега врз основа на индиските имиња на хороскопските знаци. :D
Mesha (овен) - Овните обожаваат да играат и мешаат (меша) на свадби. :rofl

Vrishabha (бик) – Биковите многу вриштат(вришаба). :D

Mithuna (близнаци) – Близнаците се срамежливи како туна во конзерва. (митуна) (facepalm) :D

Kataka (рак) – Раковите така-така (на скратено катака) значи уво не ги боли за ништо. :zelen

Simha (лав) – Зависници од Симс. (било кој дел :zelen)

Kanya (девица) – Како што кажа и Лаки во претходниот пост. Се осеќала како Kanye West. Значи овие се обожаватели на Kanye West. :D

Tula (вага) – Имаат или планираат да отворат фабрика за тули.

Vrisciha (скорпија) – Кога играат оро викаат иха. (врисц иха) :D

Dhanus (стрелец) – Родени ветеринари :D Иф ју ноу ват ај мин.

Makara (јарец) – Обожаватели на макарони. :D

Kumbha (водолија) – Производители на ќумбети. :zelen

Mina (риби) – Минери (на англиски) или во превод Рудари. Сакаат да работат или веќе се вработени во рудник.:D
:rofl
Во темата за Индиски хороскоп.