1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хуманитарни акции

Дискусија во форумот 'Хуманитарни акции' започната од Makedonec, 16 јуни 2017.

 1. Arlandria

  Arlandria Нов член

  Зачленет на:
  9 јануари 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Здраво :)
  Пред некое време го гледав на телевизија прилогот за дедото и баба кои живеат со две близначиња а немаат пари ни да ги нахранат а за облека да не зборуваме. Свесна за тоа и дека тие не се единствено такво семејство решив да пробам некако да помогнам. Направив кампања на GoFundMe, каде што ја објаснив мојата идеа и сите што сте заинтересирани можете да помогнете со тоа што ќе донирате или пак ако не сте во можност да донирате пари, може да го споделите линкот по социјални мрежи и така да помогнете. Доколку некој сака да ми се придружи и да помогне на било кој друг начин, со донирање на мал дел од вашето време за купување на производи или пакување и делење, ако се соберат доволно пари, ќе ви бидам многу благодарна.

  Ова е линкот на кој што може подетално да прочитате и да донирате
  https://www.gofundme.com/actions-not-words
  Ви благодарам :inlove:
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  725
  Допаѓања:
  1,238
  Заборавете политика на кратко, бојкотирајте за загуба на млад живот. Девојчево има уште многу приказни да живее и раскажува. Едно кафе помалку - една надеж повеќе, една кутија цигари помалку - еден живот повеќе. За нас малку, за неа многу. IMG_20181023_212156.jpg IMG_20181023_212200.jpg
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: