Хорор филмови

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Последен хорор кој го гледав, ако не се лажам, беше Insidious. Добар филм, ама повеќе ме исплаши кога другарка ми влезе ненајавено или кога некој ќе вриснеше отколку самиот филм. Исто така и The Woman in Black, со Daniel Radcliffe.

(Малку оф-топик, па читајте ако сакате)

Имам некое мислење од кое не можам да се отерасам -- дека последниве неколку години нема филм што не е само крв да се распрсне насекаде и некој со маска (по можност и секира или пила) да се појави еднаш и после цел филм да гледам во позадината да не се појави, пропуштајќи го цел филм -- додека во меѓувреме сите изумираат. Немаат приказна, немаат нешто посебно или нешто ново. Никакви пресврти. Се е исто и веќе после првите десет минути може да се претпостави кој ќе биде убиецот, кои двајца ќе имаат секс, кои тројца ќе имаат љубовен триаголник и слично.
Хорор филмовите одамна се во криза,ама одамна,кога јас како љубител на нив се чудам како ги фалат рингили пила сваќам колку мизерни се филмовите од овој жанр.
Ако преодна оценка на некој понов филм би му дал и пак не е приближно до моите очекувања е Rite со Ентони Хопкинс и уште еден млад дечко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Coelho

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Филм ако треба пола да го премижам не го ни гледам:)
не дека немам гледано но иц не сакам такви филмови и не ја разбирам поентата во уживање дур се гледа хорор филм:frown
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
едиствен филм кој ми било страшен е сериалот на фреди кругер, кој се даваше во раните 90 години...
имаше уште еден исто така постар филм со еден кловн што се хранеше со деца или со нивниот страв незнам точно како е пошо одаааамна беше...
btw мразам кловнови!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
многу добар...
Shrooms_Movie_BollywoodSargam_interview_495507.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Хоророт кој ми остави најдобар утисак е The Exorcist (1973). Исто така српскиве лептирица и тт синдром. Од другите можам да ги издвојам the omen, exorcism of emily rose.