Хомосексуалност

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
Постои и друга опција, се вика Партеногенеза. Зачнатата единка нема татко, туку само мајка и има скроз иста DNA како мајката (значи не учествуваат сперматозоиди при оплодувањето). Сеа јесте да е ова само на хартија, ама сепак е возможно.

Ја не можам да судам некому. Секој си бира што сака да прави со себе. Некои едноставно имаат одбивност кон спротивниот пол, а привлечност кон својот и никој не смее да им суди и да ги обележува како „обратни“ или не знам какви. Пред се` и тие се исто толку луѓе колку и сите останати. Башка имам геј другарка и мене лично ми е една од омилените личности во мојов живот.

само да појаснам
со партеногенеза можат да излезат само жеснки единки
така да е тоа спас ако мажите изгинат кото диносауриси

Не знам со какви припадници на геј популацијата вие сте се сретнале, али според моето искуство, геј лицата се многу агресивни во изразувањето на нивната сексуалност и во бранење на оние права кои мнозинството и не им ги оспорува. Искрено, мене помислата на легална брачна геј заедница која има право да посвојува деца ми се граничи со лудило, така да, не знам колку сум за тоа да се здобијат со права овде во Македонија.
јас сум доста либеларен во однос на педериве
1. им ја почитувам сексуалната определба
2. не почитувам што јавно ми се изјаснуват како хомосексуалци
3. им поцитувам бракови, нивна воља со кого се зимаат
4 не дозволувам да адоприраат деца, мозат само да усвојат цовек постар од 18, со негово одобрение
5. можат да се интимишат на јавни места како тоа го прават хетеросексуалците во тие рамки
6. не смеат да прават паради.. тоа е насилство врз нашите сетила, никој нема право да извикува до самото небо и да си ја рекламира интимата

нели сум либера????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Black Mamba

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
"Маж во венчаница е психички пореметена личност"
Ивица Дачиќ, министер за внатрешни работи на Србија​
 

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
32
New York, New York
twitter.com
Па не си ја рекламираат интимата со парадите, едноставно си ги бараат правата како тоа да не се дискриминирани, правото да посвојуваат деца, еднаквост и признавање од општеството. И не разбирам како може да не почитуваш јавно да се декларираат а истовремено да ги почитуваш нивните бракови и интимност во јавност.

само да појаснам
со партеногенеза можат да излезат само жеснки единки
така да е тоа спас ако мажите изгинат кото диносауриси


јас сум доста либеларен во однос на педериве
1. им ја почитувам сексуалната определба
2. не почитувам што јавно ми се изјаснуват како хомосексуалци
3. им поцитувам бракови, нивна воља со кого се зимаат
4 не дозволувам да адоприраат деца, мозат само да усвојат цовек постар од 18, со негово одобрение
5. можат да се интимишат на јавни места како тоа го прават хетеросексуалците во тие рамки
6. не смеат да прават паради.. тоа е насилство врз нашите сетила, никој нема право да извикува до самото небо и да си ја рекламира интимата

нели сум либера????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Astrostoper

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
само да појаснам
со партеногенеза можат да излезат само жеснки единки
така да е тоа спас ако мажите изгинат кото диносауриси


јас сум доста либеларен во однос на педериве
1. им ја почитувам сексуалната определба
2. не почитувам што јавно ми се изјаснуват како хомосексуалци
3. им поцитувам бракови, нивна воља со кого се зимаат
4 не дозволувам да адоприраат деца, мозат само да усвојат цовек постар од 18, со негово одобрение
5. можат да се интимишат на јавни места како тоа го прават хетеросексуалците во тие рамки
6. не смеат да прават паради.. тоа е насилство врз нашите сетила, никој нема право да извикува до самото небо и да си ја рекламира интимата

нели сум либера????

освен тоа така е :)
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
Па не си ја рекламираат интимата со парадите, едноставно си ги бараат правата како тоа да не се дискриминирани, правото да посвојуваат деца, еднаквост и признавање од општеството. И не разбирам како може да не почитуваш јавно да се декларираат а истовремено да ги почитуваш нивните бракови и интимност во јавност.

тоа е поради фактот дека јас ги пошитувам нивните чувства
но
тие моите не ги почитуваат, ми прават упади со личното растројство со парадите и јавното обелоданување на своите интими. мене тоа нивно обзнаување ич не ми е потребно и не давам дозвола
.. ќе пораснеш и ќе сфатиш
.
за какво посвојување деца збориш????
зарем мало дете има право и умешност да избере дали сака да порасне во хомо заедница????????
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
никогаш ама баш никогаш нема да ги прифатам педерите. ако имам дете п***р ке се откажам ја вно од него на сител на вестите...
цел универзум функционира на тоа различно со различно да се привлекува а исто с о исто да се одбива така и ова..
шо сакаат нека прат зад затворени врати ама во јавност не... ако излезат да си прат парада на гордост јас ке излезам прв да протестирам против нив...
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
освен тоа така е :)

во пристојни рамки како што тоа го прават и хетеро , не би требало да биде проблем

никогаш ама баш никогаш нема да ги прифатам педерите. ако имам дете п***р ке се откажам ја вно од него на сител на вестите...
цел универзум функционира на тоа различно со различно да се привлекува а исто с о исто да се одбива така и ова..
шо сакаат нека прат зад затворени врати ама во јавност не... ако излезат да си прат парада на гордост јас ке излезам прв да протестирам против нив...
сори
но трескаш глупости
ќе се откажувал од своето дете
кој го кажува 19 годишњак .. БОГ ДА ЧУВА
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MKD and Elence

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Баш вчера го гледав филмов Парада. Во споредба со тоа каков е односот кон геј популацијата во соседна Србија - кај нас условите се далеку подобри (иако се уште не се признаени како геј заедница и немаат никакви права) барем не ги малтретираат и не се изживуваат со нив...

Според постоечките закони на РМ - секој човек има право на сексуална определба, може да биде хетеросексуалец, хомосексуалец, травестит итн.
Единствено не може да регистрира брак и да посвојува деца.
 

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
32
New York, New York
twitter.com
тоа е поради фактот дека јас ги пошитувам нивните чувства
но
тие моите не ги почитуваат, ми прават упади со личното растројство со парадите и јавното обелоданување на своите интими. мене тоа нивно обзнаување ич не ми е потребно и не давам дозвола
.. ќе пораснеш и ќе сфатиш
.
за какво посвојување деца збориш????
зарем мало дете има право и умешност да избере дали сака да порасне во хомо заедница????????
Доволно сум возрасна за да разберам дека секој има право да го живее својот живот како што ке одбере и без да го осудуваме. И доволно имам искуство со геј заедницата не само лично туку и доста имам истражувано за домовите во кои геј родители имаат деца за да знам дека растат во најнормални услови и ништо не им е наметнато. Ако сакаш може да ги поделам безбројте студии кои поминуваат време со такви фамилии со години, гледаат како живеат и заклучуваат дека нема ништо абнормално околу тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alek12321

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153