Хомосексуалност

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
33
New York, New York
twitter.com
За какви права зборите бе ? какви педери бе? какви спални? уште па што сакаат нека праваат, нормални ли сте? Вие што ги поддржувате гнасиве и сакате да добијат некакви права кажете ми дали е нормално сето ова? дали е природно? Тешко ова да пројде во овие простори. :cenzura LadyInPink по твојот пост подразбирам и кога би имала син не би ти пречело да гледа како се лапаат двајца мажи кога ке го шеташ низ парк или маж да ти донесе дома и исто не би ти пречело на нивната свадба твојот син да носи венчаница и да го фрла бидермаерот. така ?
Па jас би немала проблем, се додека тоа го прави него/неа задоволен. Макар што не сум видела досега случаj каде што геj маж носи венчаница на свадба, но сеедно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rodeo Tvrdo and TheKitten

Badass

Истакнат Член
16 февруари 2012
63
87
333
26
Па добро,не сме сите правени со калап и не не прават среќни исти работи.
Ама уште од дете ја имам таа некоја слика во главата на здраво општество помеѓу маж и деца,и тоа ми е,очигледно стандард кога станува збор за меѓусебни односи.
Немам предрасуди,секој со своето. Ама,сметам дека нашиот менталитет и сфаќања на балканот се програничени за да гледаме outside the box. А против тоа неможеме. :)
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Дали е ова уште табу тема во нашава држава? Што мислите за овие луѓе,дали ги опрадувате,осудувате или пак воопшто не ве занимаат?
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Мене ич не ме занимаат таквите луѓе. Нека прават што си сакаат. Нит се замарам со такви нит ништо. ;) Си терам свој живот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marinela

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Дека е табу тема е табу.Тоа ќе постои тука уште минимум 1 век ако сме здрави и живи.Никогаш нема да се сменат работите, и тие луѓе кои под ниеден разлог не ги осудувам ќе бидат флека во денешното „современо“ општество.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Што сакаат нека прават, се додека не трујат недужен народ со нивните ствари, сепак нели секој има право да прави што сака ако им е така убаво нека им биде. Она што малце ме нервира што тоа го прават од помодарство и некои глупи “вредности“ увезени од запад, демек ако таму го има тоа тогаш е ок и така треба. Затоа постојат луѓе што имаат свое јас и луѓе што си зимаат се здраво за готово.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Немам предрасуди така да... секој нека си се ориентира како што мисли дека му е најдобро... не би ми пречело ниту најдругарка да ми е БИ или Лезбо! почит до тие луѓе што се такви и не се кријат!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marinela and Elence

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Воопшто не ми смета...кој како смета дека треба да го помине животот така нека прави.
п.с. Додека не познавав такви луѓе сенешто си мислев...но сега имам другари хомо и би и мене ми се сосем нормални , си ги сакам такви какви што си се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elence