1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хомосексуалност

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Elence, 13 февруари 2012.

 1. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Me interesira vaseto mislenje po ovaa tema.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  157
  Баш вчера го гледав филмов Парада. Во споредба со тоа каков е односот кон геј популацијата во соседна Србија - кај нас условите се далеку подобри (иако се уште не се признаени како геј заедница и немаат никакви права) барем не ги малтретираат и не се изживуваат со нив...
   
  На navi, Megi, Bum-Bum и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  262
  Мое лично мислење... нивна работа. Нека си праат што сакаат, мене нека не ме рчкаат :)
   
  На Martin_MKD, Hip.Hop_MKD, The Tramp и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Da se soglasuvam, no sepak me interesira podelbata na mislenja vo populacijata. Na primer dali ima razlika vo odnosot kon gej populacijata pomegju ruralnite i pourbanite mesta i voopsto koj e stavot na mladinata i od koi pricini. Vo sekoj slucaj mislam deka nema dovolno diskusija na ovaa tema.
   
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,640
  види вака на оваа тема сум зборел на многу форуми и во живо многу пати.. јас не сум за признавање на права та на геј луѓето. едноставно сметам дека целаат вселена фунционира на тој начин исто со исто да се одбива и исто со различно да се привлекува.. так ада и машко со машко не би требал одабидат ништо повеќе од добри пријатели... мое мислење не мора да ме мразите и да ме напаѓате..

  види напишав да не ме напаѓаат зашт осекаде се јавуваја изроди шо мисла тдека самонивното мислење е точно и дека сам от исе во право.. а бе како шо кажа и протон шо сакаат нека прат ма мене нека не ме ѓибаат.. така да несум ептен ни за ни пак ептен против..
   
  На Black Mamba и Baronessa им се допаѓа ова.
 6. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Taman rabota, ne e poentata za napagjanje sigurna sum deka mnogu lugje se soglasuvaat so tebe. Ete jas ne sum zboruvala po forumi pa vidov sansa ovdeka. Kako i da dodeka vekje izrazuvame mislenja, jas nemam nekoja filozofija posebna za univerzumot, samo mislam deka sekoj ima pravo da saka licnost od bilo koj pol i da si go izrazuva svojot identitet.
   
 7. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  262
  Elence, кога би пишувала кирилица, многу полесно би ни било за читање :)

  Иначе се согласувам со тебе!
   
  На ФилипМ. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  752
  Секој си има право како ќе го води својот живот, на кој начин ќе постапува... но тоа не мора да е толку јавно... не само за геј популацијата туку општо за сите граѓани... мислам не мора сите да знаат дека си хомо, би или хетеро...
  нема никаква смисла луѓе да гледаат како парови од било кој жарн споделуваат интимност во јавност...
  нека имаат права, никој не им забранил... ама нека размислат дали на тој начин можат да остават дел од себе на овој свет...
   
 9. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Jас се извинувам, кирилица од сега па натака :)

  Ахам, од тоа сто jас имам разбрано за геj попyлациjата, не е избор да се биде геj туку едноставно така се идентификуваат од кога знаат за своjата сексуалност. Во тоj смисол не гледам како геj браковите негативно би влиjаеле на помладите.
   
  На Rodeo Tvrdo, TheKitten и Proton им се допаѓа ова.
 10. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  262
  Е да, малку смета кога ќе ти се дешава лигавење пред твои очи на јавно место...
   

Сподели: