Хип-Хоп катче

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
underground-от те допира и го чувствуваш... комерцијалниот лаже и манипулира за да лечиш комплекси

:)
добро кажано...комерцијалниот е и лесен за слушање некако диско инструменталки
па ги пуштаат и по дискотеки...нешто ово оно филмови за „рапери“ што креват раци на цеца,стоја или шо ти знам некој така српка ( кретенска ) „легенда“...додека во underground-от можеш да се пронајдеш самоит себе
во текстовите,инстументалите,скречовите и сето тоа....е направено од љубов...од срце....
само ретко кој ја осека така музиката во денешно време:)
а за хип-хио от за мене тоа е култура АТА брат на википедија можам и ја да пишам такада не верувам на социјалните мрежи :);) а во таа култура спага сето тоа што го спомна и секако РАП музиката :)
http://www.youtube.com/watch?v=S1ThxWzkELk


еве олд скул
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
:)
добро кажано...комерцијалниот е и лесен за слушање некако диско инструменталки
па ги пуштаат и по дискотеки...нешто ово оно филмови за „рапери“ што креват раци на цеца,стоја или шо ти знам некој така српка ( кретенска ) „легенда“...додека во underground-от можеш да се пронајдеш самоит себе
во текстовите,инстументалите,скречовите и сето тоа....е направено од љубов...од срце....
само ретко кој ја осека така музиката во денешно време:)
а за хип-хио от за мене тоа е култура АТА брат на википедија можам и ја да пишам такада не верувам на социјалните мрежи :);) а во таа култура спага сето тоа што го спомна и секако РАП музиката :)
еве олд скул
немој вака со onyx... имам желби кон sticky... хахахахааааа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Не видов кој песни сте ги објавиле само неколку видов и лајкнав..па ако се повторам не ми замерувајте.
Btw. не знам кај слаткар се пронаоѓа во рапот..демек тој е рапер? Спуштил фармерки го колена и сеа јак е, и рапер е а уствари не знае ни што е рап. Не се навредувајте вие фановите на слаткар, реално правиме муабет. Да, убав е не велам не..и повеќето женски се палат на неговата убавина и гледав секојдневно објавување на негови песни (ради убавината :D ), а тој уствари се лигави на микрофон..ај нема врска тоа..
Бидете ми поздравени ^^
http://www.youtube.com/watch?v=JpcadtUfW6E
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and parvati

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Не видов кој песни сте ги објавиле само неколку видов и лајкнав..па ако се повторам не ми замерувајте.
Btw. не знам кај слаткар се пронаоѓа во рапот..демек тој е рапер? Спуштил фармерки го колена и сеа јак е, и рапер е а уствари не знае ни што е рап. Не се навредувајте вие фановите на слаткар, реално правиме муабет. Да, убав е не велам не..и повеќето женски се палат на неговата убавина и гледав секојдневно објавување на негови песни (ради убавината :D ), а тој уствари се лигави на микрофон..ај нема врска тоа..
Бидете ми поздравени ^^
http://www.youtube.com/watch?v=JpcadtUfW6E
браво за мислењето
башка за линковите :p лајк или ми се допаѓа на наше :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and emzzy