1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хип-Хоп катче

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Baronessa, 18 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  мојата љубов, моја крв, моја сенка, МОЕ СЕ...
  да го немав него ќе бев изгубена... си го сакам зошто секогаш знае да ме исполни, да ме разбере, да ме охрабри..
  .

  Рап песни во кои се пронаоѓате, кои ве исполнуваат итн...
   
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,081
  Допаѓања:
  1,630
  Пол:
  Машки

  мислам дека на најдобар начин ја опишува државава за жал..
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  277
  Допаѓања:
  328
  Пол:
  Женски
   
  На LosOdio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Тој е мој татко, брат, другар,тој е мое дете... тој е мое СЕ!!! не ми го пипај зошто за него колам и хиени
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Рапот за мене не е само музика... тој е мој живот моја воздишка мое срцево отчукување... тој е мојата љубов, него го сакам како што мајка сака дете... !!!!!!!!!!!!
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,362
  Допаѓања:
  7,069
  Пол:
  Женски
  Името повторно е сменето, јас претходно го сменив зошто според мене така повеќе одговараше. Исто така избришани се и оф топиците.
   
 7. LosOdio

  LosOdio Нов член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,188
  Допаѓања:
  3,928
  Хип-Хоп Катче
  Прво заради тоа што уште некој не знаат што е Хип-Хоп мала историја:


  Хип-хоп е музички жанр кој е развиен со Хип-Хоп култура која настанала во САД во 70-тите години на 20-ти век, и станал дел од модерната култура во 80-тите. Воглавно се состои од следниве неколку елементи:

  Овие се четирите главни елементи на хип-хоп културата, која ја започнале младите
  афро-американци од Њујорк во почетокот на 1970 година. Типично за хип-хопот е тоа што се состои од засилено ритмично рецитирање и обилно користење на техниките: асонанса, алитерација и рима.

  Хип Хоп играње
  Хип хоп играњето најпрвин се играше со хип хоп музика, или се развило како дел од хип хоп културата. Хип хоп музиката, а исто така и играта може да се подели на стара школа (old school) и нова школа (new school).Врстите на хип хоп играњето се појавиле како независни, и многу луѓе денес го играат без обзир што имаат малку или никакви врски со оригиналната култура. Оригиналните играчки врсти во хип хоп културата створиле субжанрови, еден од нив е Breakdance.
  ***
  Во последно време секој сељак ( затоа што секој има пристап до интернет и компијутер), почна да прави РАП. Не е во рапот само да се направи само пари, финтата е тоа што се прави да биде од љубов.Само ќе ве молам да правите разлика меѓу Комерцијален Рап и "Underground" рап. Го завршувам воведот со едан мисла:
  Само ќе ве молам да правите разлика меѓу Комерцијален Рап и "Underground" рап.
   
  На KodaR, КрисТина К., emzzy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,548
  Допаѓања:
  1,926
  Пол:
  Машки
 10. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Машки

Сподели: