Хипстери

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Шо сакаат нека си праат дечките ама мене денес сите ми се исти и баш ми се мејнстрим ...разбирам дека секаде се јавуваат одредени стилови или начини на живеење и однесување како харајику во Токио и она Емо сомтинг па така и овие ги ставам , иако имам една позитивна забелешка а тоа е дека момците изгледаат средено и во ред ама тоа па си носи една негативна работа е тоа е copy paste look. И она indie crap ич не ме бендисува, инди музиката си беше добра пред да се вика инди и пред да ја испоганат и да ја искомерцијализираат целата работа. Уствари еден збор за сите- Lame !
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Мене не ми се воопшто геј...баш ми се уникатни...
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Коа ќе видам такви гејови со шалчиња у затворен објект ми иде да ги задавам. Ебате тоа машките, тоа ли се машки бе, све тоа исфеминизирано, тој држава ќе брани.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Emma.T and parvati

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Хипстери - потреба за внимание, па уште кога ќе ги видам сите исто облечени и кога употребуваат исти гестови и звуци(wow, lol...) ми се (puke) .
Женско сум и уште не можам да сфатам што е толку привлечно кај ваквите мажи (ова „мажи“ не ми оди некако, ама ај)...
Ако (не дај боже) се најдам во ситуација да бидам со некој ваков, се си мислам дека навечер нема да спијам од страв дека сабајлето ќе отиде на работа со еден од моите омилени џемпери и ќе треба да го убијам. :D
Златно време кога се служеше војска... :gjavol:zelen
 

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
32
Не знам кој се и кој навистина се хипстери или кој само се облекува така ама ми се
unicorns_puke_rainbows_by_chronicle_vindictive-d56nvl0.gif
од нивните колоритни пантолони , нивните шапки на плус четирииесе и нивните наочари ......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati