Хипстери

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ако искористев повеке зборови ке требаше повеке време да и посветам на темава(да не ме свати погрешно членот што ја постави,ништо лично)
А сега ти си крива што ме цитираше,па пак дојдов да видам што е :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
бооо грда облекааа :frantic
ЈАС ВАКА БИ СЕ ОБЛЕКОЛ
bershka-lookbook-june-06.jpg

bershka-lookbook-june-07.jpg
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Па затоа и насловов на темава е Невобичаена. Значи нешто необично и несекојдневно.
Инаку, и мене не ми се допаѓа. Моделиве се преслаби, а комбинациите некако не се машки. Некои се повеќе за девојки отколку за момци.
Валјда се работи за стил и вкус, но сепак... Делуваат некако геј...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_countess

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Ма и на мене некако ми се без врска, прво со тие очилата без диотер ги навредуваат останатите кои мораат да носат очила а не сакаат. друго некако ми се без везе на +30 да носат марами и да носат тие некои провидни мајци. Некако кога ќе ги видам прво помислам на тоа дека се геј отколку дека се хипстери
 

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
За Хипстерите немам некое посебно мислење.. Хипстерскиот стил кога девојките го применуваат т.е. кога девојка го носи ми делува многу убаво. Мене повеќе ми личи женски личности да бидат хипстери отколку машки. Јас хипстеризмот повеќе го разбирам како начин на размислување. Модерниот хипстерски стил и до некаде се совпаѓа со денешнава мода.. тоа е факт. Мене ме нервираат лица кои самите си се декларираат дека се хипстери само затоа што е мејнстрим.:rolleyes: Ако сакаш да бидеш посебен и уникат и ако навистина си ќе бидеш забележан без да се форсира оваа `култура`. Трагично е кога некој се обидува со сила да биде дел од групата на неуспешни хипстери. Повеќето обиди од страна на нашиве хипстери се тотална утка. Облекувај се и однесувај се поразлично.. слушај си музика по ќеф но само затоа што сакаш. А да се декларирам како хипстер само затоа што е кул !? Патетично. (wasntme)

BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFnFaaVpYbl9aUXFDTUNsTVA0UlU3SHcAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg
img_1314_204477880_large.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy