Хардкор музика

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
2 тазе нови спотчиња од вчера: едниот од Stick To Your Guns на песната "Nobody", а другата од Bring Me To Horizon на песната "Drown". За BMTH нема никакви информации за нареден албум, но се чека новиот на STYG кој ќе биде пуштен на 10 фебруари 2015 и ќе се вика Disobedient.


Да искористам прилика да ги споменам и The Ghost Inside (гледам тоа го немам направено на време) кои пред еден месец пуштија нов спот на песната "Dear Youth (Day 52)", а само неколку дена претходно го пуштија синглот "Avalanche". Нивниот нов албум со наслов Dear Youth искача на 17 ноември 2014.

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Parkway Drive со ново спотче! Песната е многу поразлична од се што имаат до сега направено и иако е доста мекичка (за нив), мене ми се допаѓа баш поради тоа дека е нешто малку поинакво. За спотот немам зборови... буквално, устата подотворена со восхит, зборови не искачаат.


Нивниот 5ти албум со наслов IRE ќе биде пуштен на 25 септември годинава. ЕДВАЈ ЧЕКАМ!!!
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31

Од новиот на Lamb of God, именуван VII:Sturm und Drang се пуштени два сингла, Still Echoes и 512(бројот на ќелијата во која нивниот вокал, Randy Blythe ја одлежуваше својата затворска казна).

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Оп, оп! "Протече" албумот неколку дена порано.
s0505.gif


 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Конечно Atreyu со нов албум! Добро е, уште се тука... едно време помислив дека се распадна бендот. Албумот се вика Long Live, имаат спотчиња за песните Long Live и So Others May Live, а мене лично сега за сега, омилена ми е Start to Break. Го ислушав 2-3 пати што е малце за вистинско мислење, но искрено, многу ми се допаѓа. Класичен Atreyu стил низ целиот албум, истата јачина, not to strong, but not to soft. Се на се, топ е, мило ми е што се вратија.