1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хардверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,567
  Пол:
  Машки
  Се изнервирав уште од вчера и го однесов на сервис сабајле, кој го врти и компјутер и графичка и се. Толку многу го носам по сервиси што за тие пари ќе купев 3 нови компјутери. Сепак фала ти. :)
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,071
  Допаѓања:
  7,000
  Каде може да се купи и колку пари е левиот кабел на сликава? Дали за сите адаптери ист е кабелот или морам да внимавам на марка и кој/каков ми е лаптопот?

  laptop adapter.jpg
   
 3. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
  Исти се тие кабли, јас еднаш си го заборавив тој кабел и го користев од појачалото. За наоѓање, пребарај по анхоч, амц, сет и сл.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marambo

  marambo Нов член

  Зачленет на:
  6 јули 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  кабелот од штекер до полнач е ист. пробај на пазар, можно е да најдеш, некој сервис или продавница за електронски компоненти.
  би требало околу 50ден да е.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
  Барај два-пински кабел. Обично во продавница за ПЦ делови е 100 ден.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marambo

  marambo Нов член

  Зачленет на:
  6 јули 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
 7. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
  Пред година и кусур земав Сони Бравиа 40‘‘ телевизор од Техномаркет. Одлична слика, звук (за мои стандарди). Но пред некои 3 месеци почна да заебава - каналите што ги имам ставено цело време им го разместува редоследот. Ги ресортирав како што сакам, пак исто после недела - дена каша попара. Се јавив во Телекабел, ми рекоа дека треба некои апдејти да исклучам, ги исклучив, но проблемот продолжува да постои. Од таму ми рекоа дека не било до нив. Чаре?
   
 8. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
  Чаре пробај хард ресет нешто.
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
  Fucktory reset? И тоа мислев као последна опција но нешо прво да видам точно кај лежи зајакот ако се повтори срањето.
   
 10. Верче

  Верче Нов член

  Зачленет на:
  17 ноември 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Pomos decki si kupiv mikrofon za karaoke ama dzekceto e mn debelo ne odgovara za vo zvucnik kade da najdam pomalo kako od slusalki dali moze da se dodade na podebeloto ili neshto dr treba?
   

Сподели: