Фудбалски трансфери и шпекулации

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Од Хумелс и Бенатија стигнавме до Рохо, фудбалер кој игра во слаба лига и слаба екипа. Ќе видиме колку е "јако" засилувањето.
Ти реков јас од Хумелс нема ништо да биде. :)
Добар играч е Рохо а и млад така да ќе биде уште подобар, а и на светското играше добро нели, јас мислам дека многу би им помогнал во одбраната на Јунајтед. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Well, not quite the cannibal, but second best thing on the market... ќе биде интересно.
А што ќе биде со оној Апсас напаѓачот шо беше, као џокер нешто, немам видено послаб играч like... ever.|-(

Засилувањава на Јунајтед не ветуваат премногу... освен ако Ван Гал нема некој лукав план. Мојс подобри играчи купи :zelen
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Засилувањава на Јунајтед не ветуваат премногу... освен ако Ван Гал нема некој лукав план. Мојс подобри играчи купи :zelen

Но, и двајцата како и Мојс потфрлија, едниот поради повреди, другиот веројатно поради замор, денот не му бил (како на пример со Свонси)... и така.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Well, not quite the cannibal, but second best thing on the market... ќе биде интересно.
А што ќе биде со оној Апсас напаѓачот шо беше, као џокер нешто, немам видено послаб играч like... ever.|-(

Засилувањава на Јунајтед не ветуваат премногу... освен ако Ван Гал нема некој лукав план. Мојс подобри играчи купи :zelen
Аспас на позајмица во Севиља отиде.
За Јунајтед се си мислам дека ќе земат еден од Ди Мариа или Кедира, дека и двајцата не сакале да продолжат во Реал. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Но, и двајцата како и Мојс потфрлија, едниот поради повреди, другиот веројатно поради замор, денот не му бил (како на пример со Свонси)... и така.

Не би сакал да изигрувам нешто познавач на фудбал ама отсекогаш ме чуди зошто Фелаини не игра шпиц, со негова висина, снага и техника би бил добар, на СП играше шпиц кога влезе против Алжир едно 20 мин. и ги растури... посебно во опсесијата на Мојс 4-4-2 со нафрлања од секаде...

Аспас на позајмица во Севиља отиде.
За Јунајтед се си мислам дека ќе земат еден од Ди Мариа или Кедира, дека и двајцата не сакале да продолжат во Реал. :)

Тоа е мистерија која заслужува тема. Не знам колку чинел тој Апсас ама не сум сигурен дека воопшто има играно фудбал, може во маало на мали голчиња, типот не знае кај се наоѓа...
Ван Гал не сака играчите да бидат поголеми ѕвезди од него, его до облаци :zelen
Само не е ПЛ - холандска лига да освојува титула против ДДТ, АЗ, ТНТ, VVV, Ц-4 и слични тимчиња :kafe Еден Свонси гризе...

Самарас најверојатно во ВБА :unsure:place:place
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не би сакал да изигрувам нешто познавач на фудбал ама отсекогаш ме чуди зошто Фелаини не игра шпиц, со негова висина, снага и техника би бил добар, на СП играше шпиц кога влезе против Алжир едно 20 мин. и ги растури... посебно во опсесијата на Мојс 4-4-2 со нафрлања од секаде...


Само си разменуваме мислења. :)

Ако ти текнува во последните утакмици пред отказот на Мојс, Фелаини играше нешто... од средина ќе ја додај до некого играчот и тргнуваше напред во 16тик. Ми се допадна идејата, вишок играч правеше и во гол шанса влегуваше (во Јунајтед не баш како во Евертон :D ).

А инаку за да го играш напред, најпрвин си го лимитираш нападот, нема дриблинг, нема брзина, не знае да се позиционира.... заеби.

Мене лично ако ме прашуваш каде би го играл, би го играл на стопер и тоа во оваа феноменална формација 3-5-2/3-4-3/3-4-1-2...

Џонс-----Фелаини-----Рохо (ваљда го спремаат за прва постава)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ди Мариа не се појавил на тренинг денес, значи утре или задутре треба да е веќе официјално за во Јунајтед. :)